סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

וול סטריט פותחת את המסחר במגמה מעורבת

תשואות אגרות החוב ל 10 שנים מדאיגות את המשקיעים. בורסות אירופה עולות

שבוע המסחר בארה"ב נפתח במגמה מעורבת לאחר העליות ביום שישי האחרון. תשואות אג"ח האוצר ל-10 שנים עולות ל- 1.6% ומדאיגות את המשקיעים. היפוך מפתיע התרחש ביום שישי האחרון כשהמדדים עברו מירידות שערים לעליות נאות שאפילו שלחו את מדד האס אנד פי 500 לתשואה חיובית בסיכומו של שבוע מסחר תנודתי במיוחד.

הסנאט האמריקאי העביר בסוף השבוע האחרון את חבילת הסיוע בסך 1.9 טריליון דולר, הציפיות היו לפתיחה חיובית בשוק המניות אולם הכסף שיכנס וילך ישירות לכלכלה מעלה את תשואות האג"חים ואת החששות של המשקיעים מאינפלציה. הנשיא האמריקאי עובד על אישור המענק החד פעמי כחלק מחבילת הסיוע והוא יעמוד על 1,400 דולר למשפחה לפי מדרגות שנקבעו מראש. 

באירופה עליות שערים, הדקס מזנק 1.4% כנגד מגמת שוק המניות העולמי, הקאק הצרפתי עולה 0.8% והפוטסי הבריטי נסחר ללא שינוי. חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת 0.4% לרמה של 65.8 דולר לחבית, שיא של שנה. הזהב ממשיך לאבד מזוהרו, נסחר ברמה של 1,688 דולר לאונקיה.

מניות בכותרות

וולט דיסני (DIS) החברה הולכת לפתוח את דיסנילנד לאחר תקופה של שנה בה היה סגור. הרשויות בקליפורניה אישרו הקלות לפתיחה של איצטדיונים ופארקים עם הגבלת כמות. המניה עולה מעל 1.5% במסחר המוקדם.

ג’נרל אלקטריק (GE) החברה קרובה לעסקה למיזוג עסקי התעופה בליסינג בגובה של 30 מיליארד דולר עם איר קאפ האירית. לפי מספר מקורות המהלך צפוי לצאת באופן רשמי בהמשך היום. מניית ג’נרל אלקטריק עולה 2.5% במסחר המוקדם. איר קאפ (AER) מזנקת 10 אחוזים.

במבל (BMBL) מפעילת שירותי ההיכרויות שהונפקה בחודש שעבר קבלה מספר המלצות מ COWEN  וסיטי שמצפים מעסקי החברה לשגשג בתקופה שלאחר מגפת הקורונה ופתיחת הכלכלה.

מרוול (MRVL) יורדת 5% במסחר המוקדם לאחר שעמדה התחזית הרווח ועקפה בתחזית ההכנסות ברבעון האחרון, אך פרסמה תחזית חלשה לרבעון הקרוב ולשנה כולה.

גיים סטופ (GME) ממשיכה לרכז עניין במסחר המוקדם בעקבות המשך המומנטום של משקיעי רדיט וההימורים שלהם על המניה ואופציות קול עליה. המניה עלתה בשישי האחרון 4% והיום מזנקת 10% במסחר המוקדם.

XPENG (XPEV) עולה 4% במסחרה מוקדם. יצרנית הרכבים החשמליים מסין דיווחה על הפסד של 120 מיליון דולר ברבעון האחרון שהיה נמוך מתחזיות השוק. המניה שירדה מ-70 דולר בנובמבר האחרון עד ל-25 דולר ביום שישי האחרון היא המתחרה העיקרית של ניאו בסין.

מקאפיי (MCFR) חברת הסייבר עולה 12% במסחר המוקדם לאחר שדיווחה על מכירת עסקיה הארגוניים לסימפוני טכנולג’י גרופ הפרטית בתמורה ל-4 מיליארד דולר במזומן.הוסף תגובה
  1. 2. צריך לחכות למסחר התייצבות נסדאק 100

    מאת: קרדאיי | פורסם ב- 08/03/21 16:05
  1. 1. בקצה הזה עד 16:30 הכל ירוק (לל"ת)

    מאת: SHAYAHA | פורסם ב- 08/03/21 15:54

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים