שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

אחת המניות החזקות בבורסה על אזור תמיכה - זמן לקנות?

מניית אלטשולר שחם גמל ופנסיה היא אחת המניות הלוהטות בבורסה של ת"א מאז שהונפקה בשנת 2019. האם המגמה תמשך?

החברה אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ עוסקת בניהול קופות גמל וקרנות פנסיה. החברה נסחרת במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 3.77 מיליארד שקלים.

לאחר שנת שיא עם זינוק של מעל 50% ברווח הנקי, זינוק בהיקף הנכסים המנוהלים וגידול של 88% במספר העמיתים בקרנות הפנסיה ולפני רכישת פסגות. האם המניה יכולה להמשיך לצמוח לאור ביצועים שנחלשו ברבעונים האחרונים וירידה.

ניתוח טכני

המניה נסחרת במגמה עולה בחודשים האחרונים וצלחה יפה ומהר את משבר הקורונה שנה שעברה כשכבר בחודש יוני האחרון נסחרה בשיא חדש כשהמומנטום דוחף את המניה לאורך כל 2020.

גם 2021 המשיכה בסערה אולם בחודשיים האחרונים אנו רואים סוג של עצירה וסימנים לרוויה במניה. מתשואה של 30% מתחילת השנה המניה אבדה גובה בשבועות האחרונים והחזירה קצת מעל שליש מהתשואה לשוק.

אזור התנגדות כפול שנוצר ברמות שיא סביב 2180-2200 נקודות למניה מקשה בשלב זה על שיאים חדשים. ב 6 ימי המסחר האחרונים המניה נסחרת מתחת לשפל האחרון של 2000 נקודות ומתחת למחיר פסיכולוגי בעיקר של שער עגול.

אלטשולר שם – גרף יומי

מניית אלטשולר שם – גרף יומי

רצועת תמיכה במניה קיימת סביב 1970-2000 נקודות יעד ממנה תהיה שלילית ותכניס את המניה לתיקון טכני לכל המהלך העולה האחרון שהיה מכובד במיוחד. קו מגמה עולה נמצא סביב 1900 נקודות וגם שבירתו לא תהווה אסון למשקיעים ארוכי טווח. כל ירידה לאזור של 1800 נקודות תהיה סבירה ביותר ובדיקה של שיא שנפרץ בתחילת השנה.

חשוב לציין שלא לעולם חוסן וכל מניה יכולה, ותגיע לסייקל שלילי בבורסה. האם התור של מניית אלטשולר שחם הגיע? ימים יגידו.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 1. ניתוח יפה..כל הכבוד דובי

    מאת: giorgi | פורסם ב- 25/05/21 07:41

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים