שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

הרווח הוכפל אבל המניה לא זזה – לאן פניה של אפל?

תגובה חיוורת לתוצאות טובות מעלה תהיות בנוגע לציפיות השוק מביצועי החברה

חברת אפל (סימול: AAPL) – עוסקת בתכנון, עיצוב, ייצור ושיווק של מחשבים, נגני מוסיקה, טלפונים סלולריים, טאבלטים, שעונים חכמים ועוד. בנוסף מספקת החברה מערכות הפעלה חנות מוסיקה מכוונת ומגוון תוכנות ווידאו ועריכה המותאמות לסדרות המחשבים אותם מייצרת החברה. לחברה יש עוד מגוון רב של מוצרים לקהלי יעד שונים. מניות החברה נסחרות במדד אס אנד פי 500, נאסד"ק 100 והדאו ג’ונס 30 לפי שווי שוק של 2.12 טריליון דולר.

החברה נסחרת שבועיים לאחר פרסום תוצאות חזקות מאוד לרבעון הראשון של השנה בהן הציגה הכנסות של 89.6 מיליארד דולר ורווח של 1.4 דולר למניה, גבוה מהותית מהציפיות של השוק. למרות התוצאות הפנומנליות ביצועי המניה בשוק לא שלחו אותה לשיאים חדשים.

 

ניתוח טכני

מניות החברה דיי זזות הצידה בחודשים האחרונים שאחר ההתאוששות ממשבר הקורונה. לאחר העליות המרשימות עד לחודש אוגוסט האחרון המניה בצעה תיקון טכני ומאז דיי משעממת ביחס לביצועי השוק.

לאחר פרסום הדו"ח הרבעוני בלילה של 28.4 המניה עלתה בפתיחת יום המסחר הבא, אך במהלך המסחר אבדה גובה ואף חתמה בירידה, למרות התוצאות המרשימות. תגובה חיוורת לתוצאות טובות מעלה תהיות בנוגע לציפיות השוק מביצועי החברה וגם סוכריה בדמות רכישה חוזרת של מניות בסכום של 90 מיליארד דולר לא עשתה את העבודה עבור המשקיעים.

הרווח הוכפל אבל המניה לא זזה – לאן פניה של אפל?

גרף מניית AAPL; מקור: StockCharts.com

נכון לאתמול המניה סגרה בערך בחצי המרחק מהגבוה לנמוך של החצי שנה האחרונה (112-145 דולר). הירידה בשבוע האחרון מתחת ל 131 דולר הייתה שלילית למעשה יוצרת שיא יורד בטווח הקצר. המשך יורד ביום המסחר הקרוב מתחת לשפלים האחרונים סביב 126.5-126 דולר יכול להאיץ את ירידות השערים במניה ובדיקה של ממוצע 200 שהתקרב אל המחיר במהלך התנועה הצידית של השנה האחרונה ונמצא סביב 122.2 דולר. תמיכה טכנית קרובה קיימת סביב 119-118 דולר ולכן  שבירה של כל אזור התמיכה שצוין בהחלט יכול להכניס תיקון מעט עמוק שבראיה רחבה יביא להזדמנות כניסה לאחת החברות המרתקות והמחדשות בעולם.

בהצלחה לסוחרים

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים