שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם התמיכה במניית ויקטורי תייצר הזדמנות קניה?

המניה ירדה מתחילת שבוע המסחר בכ-6% ונושקת לאזור תמיכה מהותי. האם הקונים ירימו את המניה או שגל המימוש יעמיק? להלן הנחת עבודה לטווח זמן הקצר

ויקטורי מפעילה רשת סופרמרקטים בפריסה ארצית. הרשת מפעילה כיום 58 סניפי סופרמרקטים ובנוסף החברה מוכרת באופן מקוון דרך אתר האינטרנט "ויקטורי אונליין" מניות החברה נסחרת במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 998 מיליון שקל.

החברה פרסמה בתאריך 23.5.21 את הדו"ח הכספי לרבעון הראשון לשנת 2021. ההכנסות הסתכמו ב- 595 מיליון שקל, עליה של 5.1% ביחס לרבעון המקביל אשתקד. הרווח הנקי הסתכם ב-15.6 מיליון שקל המשקף עליה של 7.8% ביחס לרבעון המקביל.

  • דירקטוריון החברה החליט על חלוקת דיבידנד בסך של 12 מיליון שקל שתתבצע בחודש יוני.
  • מתחילת שנת 2021 המניה רשמה תשואה שלילית של כ-6%.

באוקטובר 2020 המניה רשמה שיא כל הזמנים ולאחר מספר ימים החלה להתממש. עד כה השילה המניה כ- 25% מערכה ונסחרת מעל אזור תמיכה מהותי סביב 6,780 נקודות (המחיר לפני חלוקת דיבידנד עתידי). למרות שהצליחה להתאושש ברבעון הראשון של שנת 2021, המניה חזרה להתממש והמניה נושקת פעם שלילית לאזור 6,780.

טכנית, סוחרים ממתינים להיפוך מעל אזור תמיכה מהותי כמו במקרה של ויקטורי, לכן במידה ויתקבל נר היפוך יתקבל טריגר חיובי לתחילת תיקון עולה, אבל עם כוכבית, שכן המניה "נדבקת" לאזור התמיכה מה שמעיד על עוצמת המוכרים בנייר.

מניית ויקטורי – גרף תקופתי

הנחת העבודה הנוכחית הינה המתנה לנר היפוך מעל רצועת התמיכה סביב 6,780 נקודות ונר עולה נוסף לאישור ההיפוך. במקרה זה, היעד הקרוב סומן סביב 7,500, הגבוה האחרון שהפך להתנגדות במסגרת המגמה היורדת של החודשים האחרונים. מנגד, שבירה של רצועת התמיכה וכישלון פריצה חזרה מעליה תהווה טריגר להפעלת סטופ-לוס ומחיר היעד יהיה באזור 5,880-5,900 נקודות.

לדעתי האישית הסיכוי לשבירת התמיכה עולה על הסיכוי לסיום התיקון היורד וחזרה למגמה עולה בשל מבנה גרף המחירים היורד וההצמדות לרצועת התמיכה. אולם, אם יגיעו קונים באזור זה ומחזורי המסחר יגדלו משמעותית ויתמכו בהיפוך, יתכן והמניה תרשום נמוך תקופתי ותצא למהלך עולה חזרה לרמות השיא השנתי

בהצלחה

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים