שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם התיקון היורד במניית טסלה מהווה הזדמנות קניה?

הברק מהמכוניות של טסלה דהה בחודשים האחרונים כשהמניה איבדה קרוב ל- 35% מרמות השיא של חודש ינואר

חברת טסלה (סימול: TSLA) מעצבת, מפתחת, מייצרת ומוכרת רכבי יוקרה חשמליים. בנוסף החברה מייצרת, מתכננת ומוכרת מוצרי אנרגיה סולרית ומוצרים לאכסון של אנרגיה. דגמי הרכבים של החברה נמכרים ברחבים העולם ולאחרונה הגיעו לישראל. הדגם הפופולארי של החברה הינו מודל 3 אולם לברה יש מספר דגמים מוצלחים בניהם X, Y ו S. מניות החברה נסחרות במדד אס אנד פי 500 והנאסד"ק 100 לפי שווי שוק של 573.6 מיליארד דולר.

מניות החברה היו לאחד הלהיטים בשנה האחרונה. המניה עשתה קפיצת מדרגה משמעותית במחיר והיא זינקה מרמות השפל של מרץ 2020 שעמדו על 80 דולר למניה לשיא בינואר האחרון סמוך ל 900 דולר. באותה התקופה החברה עברה לרווח רציף של 4 רבעונים רצופים מה שהקנה לה כניסה למדד האס אנד פי 500 בדצמבר האחרון.

ניתוח טכני

מרמות השיא של ינואר השנה המניה חווה מהלך של מימוש ותיקון טכני דיי עמוק אולם סביר ביותר ביחס למהלך העולה של החודשים הרבים שקדמו לו. המניה בצעה מהלך יורד ראשוני לרמה של 550 דולר למניה משם יצאה לתיקון עולה לאזור של 750 דולר.

בחודשיים האחרונים חולשה כשהיא שוב חוזרת סמוך לאזור התמיכה סביב 550 דולר בחודש הקודם ולא רק היא מתמודדת עם ממוצע 200 ימי המסחר האחרונים כשהיא נסחרת לסירוגין מעל ומתחת וכל העת שומרת על אזור התמיכה.

מניית טסלה - גרף יומי

גרף מניית TSLA; מקור: StockCharts.com

הגעה לאזור טכני חזק יכולה להביא להזדמנות לעסקה, המשך יציאה קדימה בימים הקרובים וסגירה ברורה מעל 630/5 דולר למניה יכול להוציא תיקון טכני עולה לאזור של 700 דולר בשלב ראשון. למרות אינדיקטורים טכניים שליליים בהחלט ישנה אפשרות למרווח עולה כלפי מעלה ולכן פריצה קדימה יכולה להוות הזדמנות.

מנגד, אי יציאה קדימה וקרבה לתמיכה יכולה להביא לירידה מדרגה נוספת במחיר רק שהפעם שבירת תמיכה אם תגיע תבוא עם ירידה מתחת לממוצע 200 וזה למעשה אישור טכני ואפשרות מימוש עמוקה יותר.

בשלב זה, שני התרחישים שהצגתי נראים אפשריים במידה שווה, לכן רצוי להמתין לתנועת השוק ולא לנחש אותה מבעוד מועד.

בהצלחה לסוחרים

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים