סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

גלו כיצד לשמור על בריאות חלל הפה של החתול שלכם

כשלחתולים יש כאבי שיניים או בעיות בחלל הפה, הם לא יכולים להגיד את זה מפורשות. אך, ישנם סימנים המעידים על כך–ואם לא יטופלו - הבעיות עלולות להחמיר עם הזמן

כדי לשמור על בריאות השיניים והחניכיים של החתול שלכם, חשוב שתכירו את הטיפים הבאים, וגם תגלו כיצד למנוע בעיות כאלו בעתיד.

סימנים לבעיות שיניים אצל חתולים

הסימנים הבאים עלולים להעיד על כך שהתפתחה אצל החתול שלכם בעיה בחניכיים או בשיניים:

  • הבל פה לא נעים
  • הזלת רוק מופרזת
  • דימום בחניכיים

אם אתם מבחינים בסימנים האלו, מומלץ לפנות אל וטרינר כדי לבדוק את מקור הבעיה. אם מדובר בבעיה בשיניים או בחניכיים, הווטרינר ירשום לכם תכשירים ותרופות שיפתרו את הבעיה.

שמירה על בריאות חלל הפה אצל חתולים

צחצחו את שיניהם פעמיים ביום

כן, ממש כמו עם בני אדם, הדרך הטובה ביותר למנוע בעיות בחלל הפה של חתולים היא על ידי צחצוח שיניים. ישנן מברשות מיוחדות וכן מוצרי ניקוי שיניים של חתולים בחנות חיות – מוצרים שתוכלו לרכוש בכל עת. כאשר תתחילו בצחצוח קבוע, החתול שלכם עלול להתנגד. כדי להרגיל אותו, אתם יכולים לטבול את המברשת באוכל רטוב או אפילו בשמן של טונה משומרת, ולאחר מכן לצחצח את השיניים של החתול שלכם. עם הזמן, תוכלו להפסיק עם הטבילה, והחתול שלכם כבר לא יתנגד לשגרת הניקיון הזו.

עסו את החניכיים של החתול שלכם

כאשר אתם מצחצחים את השיניים של החתול שלכם, או כאשר אתם משחקים איתו, נסו לבצע עיסוי של החניכיים. עיסוי כזה עוזר לשפר את זרימת הדם באזור הזה, מה שמשפר את בריאות חלל הפה. את העיסוי תוכלו לעשות בקלות עם האצבעות באמצעות תנועות סיבוביות על חלקו החיצוני של פי החתול. אל תלחצו על החניכיים חזק מדי כדי למנוע כאבים והתנגדות של החתול.

שלבו צעצועים קשים במשחק היומי

חתולים הם חיות טרף שמורגלות לציד וחיכוך שיניים עם עצמות קשות. חתולים מבויתים אינם צדים עכברים וחיות אחרות באופן קבוע, כך שאין להם מגע עם עצמות. לכן, מומלץ לשלב צעצועים לחתולים שהם קשים וקשיחים, ולא רק צעצועים רכים. כאשר חתולים מחככים את השיניים שלהם על צעצועים כאלו, החיכוך עוזר לניקוי וחיזוק של השיניים, וכן למניעת מחלות בחלל הפה.

שגרת ניקוי שיניים אצל חתולים היא חיונית ויכולה למנוע בעיות עתידיות. כדי לרכוש אוכל לחתולים שמיועד לטיפול בבעיות שיניים, תכשירים לניקוי שיניים, צעצועים לחתולים מהסוג הקשיח, ומוצרים נוספים – פנו אל חנות חיות "כלבו לכלב ולחתול". החנות מספקת סחורה איכותית לחיות מחמד עם משלוחים עד בית הלקוח, כך שתוכלו לרכוש כל מה שטוב לבריאות החתול שלכם במקום אחד ובלי לצאת מהבית.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים