סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

משרדים להשקעה - סקירה כללית

משקיעים רבים בוחרים להשקיע דווקא בנדל"ן משני טעמים. הראשון בא לידי ביטוי מהרווח הפוטנציאלי בגין עלייה של ערך הנכס; והנוסף, מקבלת דמי שכירות מדי חודש

עד כמה שהשקעה בנדל"ן כדאית, רכישת משרדים להשקעה תעניק לכם תשואה כפולה מרכישת נדל"ן עבור מגורים. ועל מנת שתבינו קצת יותר על הנושא, נביא בפניכם סקירה כללית בנושא:

 

נראה כי בשנים האחרונות משרדים להשקעה נהפכו לאפשרות השקעה מאוד טרנדית לבעלי עסקים, שמתכתבים עם המצב הכלכלי כיום. מכיוון שלאחרונה הרבה משרדים נסגרו בשל מגפת הקורונה, עובדים הוצאו לחופשה ללא תשלום, או לחלופין פוטרו, הצורך לצמצם בעלויות של השכירות עז מתמיד, ולכן אופציה זאת מקובלת במציאות העכשווית.

בחירה באופציית משרדים להשקעה עוקבת היטב אחר צמיחה כלכלית

שלא כמו בהשכרת נכסים למגורים, כאשר בוחרים באופציה של משרדים להשקעה, ויכולים לעקוב כהלכה אחרי הצמיחה הכלכלית. כאשר השוק נמצא בירידה, ברור מאליו שבחירה באופציה זאת תוביל אתכם להפסדים כלכליים. לעומת זאת, כאשר השוק נמצא בפריחה, בתי העסק גדלים וצריכים יותר משרדים, ואז כמובן מסתמנת בחירה זו כיעילה וכרווחית ביותר. אין זה מספיק שתהיו משקיעים מושכלים, אתם חייבים לפקח באופן תמידי ומקרוב על מצב הכלכלה במדינה, ואף "לשים לירה לבנה ליום שחור", במקרה שהמצב הכלכלי במדינת ישראל עגום, וכך תוכלו לפצות מתרחיש של הפסד סופי בשעת חירום.

לפני שתחליטו להשקיע במשרדים, תעשו מחקר מקדים

במידה ופעם רכשתם נכס למגורים, בוודאי הנכם מודעים לעובדה כי ישנה חשיבות של דיירי הבית לשעבר. דומה הדבר בבחירת האפשרות של משרדים להשקעה. במידה ובעבר המקום הושכר לעסק מצליח ועם מוניטין ללא רבב, "יקפצו על המציאה" המון עסקים. יש בכך אלמנט פסיכולוגי, משמע – המקום מביא מזל. אם קודמינו הצליחו, בוודאי גם אנחנו נצליח בפן העסקי. עובדה זו בהחלט מתורגמת לכסף, ככל שירצו לשכור את המקום שלכם יותר, כך תוכלו לתמחר אותו גבוה יותר.

משרדים להשקעה - סקירה כללית

כאמור, דמי השכירות שמתקבלים מן השכרת נדל"ן עבור מגורים הרבה יותר נמוכים לעומת דמי השכירות שמתקבלים מנדל"ן מסחרי. כאשר מעוניינים לרכוש משרד להשקעה, לרוב נוטים לבחור בשטח מועט. על מנת שתבינו, נדגים. כאר התשואה על נדל"ן למגורים היא בסביבות שלושה עד שלושה וחצי אחוז, כאשר משכירים משרדים להשקעה מקבלים שכר דירה שבין שמונה לבין עשרה אחוזים, וגם למעלה מכך.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים