שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

לאומי שוקי הון: מותירים את ההמלצה למניית אנרג’יאן על ’החזק’

"מעדכנים את מחיר היעד ל- 39.5 שקלים, המשקף אפסייד של 9.5%"

אלה פריד, אנליסטית האנרגיה של לאומי שוקי הון, מפרסמת סקירה על מניית אנרג’יאן ומודיעה כי "אנו מותירים את ההמלצה למניית אנרג’יאן על "החזק" ומעדכנים מינורית את מחיר היעד ל- 39.5 שקלים. ההמלצה שלנו ממשיכה להתבסס על גישה שמרנית, ביחס להיבט התפעולי של השקת פלטפורמת ה - FPSO החלוצית בים התיכון, לצד רמת החוב שצפויה לעמוד בסוף השנה, לפי תחזית החברה, על 1.9 - 2 מיליארד דולר (ירידה של 0.1 - 0.2 מיליארד דולר ביחס לתחזית קודמת). החוב הפיננסי נטו שיוחס לפיתוח בישראל עמד באפריל על 1.19 מיליארד דולר, ויתרת החוב עמדה על 438 מיליון דולר. החוב הפיננסי נטו הסתכם לכדי 1.63 מיליארד דולר, בשל פריסת התשלומים הנוחה במרבית ההשקעות".

עוד צויין בסיקרה כי "הדוחות של אנרג’יאן הינם חצי שנתיים והסקירה שיצאה באפריל, לאחר הדוח השנתי והנפקת אג"ח של Energean Israel Finance, בסך 2.5 מיליארד דולר, כבר כללה חלק ניכר מהעדכונים. באשר לפרויקט כריש, העדכון התפעולי הוא שהביצוע עמד בסוף אפריל על כ - 91%, כאשר עד אז הושלמו כ - 98% ממתקני היבשה, כ - 96% מה - FPSO וכ - 82% מהתשתית התת-ימית".

פריד הדגישה ש"גאידנס ביחס להפקה בשנת 2021 עלה מרמה של 38 - 42 אלף חביות לכדי 38 - 42 אקוויוולנט ליום. כתוצאה מכך עלתה תחזית ההכנסות שלנו בכ - 5% בשנת 2021. החברה ציינה כי ההפקה בפועל הייתה גבוהה מהתחזיות בכל מדינות הפעילות. בפרט בלט היקף ההפקה בבריטניה ובאיטליה ביחס לתחזיות. נציין שכ - 72% מההפקה הינם במצריים, ושם גם נמצא שיעור הגז הגבוה בתמהיל".

"בשורה תחתונה", סיכמה פריד, "אנו סבורים שהמחיר של מניית אנרג’יאן הוגן. נציין, שאנו ממשיכים להניח עלייה הדרגתית בקצב ההפקה עד להיקף חוזי מלא. נציין, שאנו מעדיפים להמתין ולהוריד את שיעורי ההיוון באופן הדרגתי".הוסף תגובה
  1. 1. לפי זה ישראמקו = 112 אג'?

    מאת: giorgi | פורסם ב- 22/06/21 22:24

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים