שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם ענקית המלונאות מת”א בדרך לתיקון טכני עמוק?

מניית פתאל מדשדשת מספר חודשים, האם התעוררות של מגפת הקורונה לפני עונת החופשות תפגע במניה?

חברת פתאל החזקות עוסקת בהחזקה, ניהול, תפעול ושכירות של בתי מלון בישראל ובאירופה. החברה שולטת בפתאל אירופה לה אגרות חוב הנסחרות בבורסה של ת"א. החברה נסחרת במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 5 מיליארד שקל.

ניתוח טכני

לפני מספר חודשים ניתחתי את המניה, אולם מאז לא קרה הרבה. אומנם המניה ירדה קלות מהניתוח האחרון כששווי החברה יורד מ 5.5 מיליארד שקלים ל-5 מיליארד כיום, אך יחד עם זאת, זה לא מתבטא בצורה מהותית בגרף המחירים.

בחודשים האחרונים, המניה מפגינה עוצמה יחסית ונעה בתנועה צידית. בחודש אפריל רשמה המניה מפנה ראשון לאחר שירדה קומה מרמות של 37,500-36,000 נקודות בשיא השנתי לטווח מסחר של 32,200-36,000 נקודות.

פתאל – גרף יומי

המניה מגיעה בשבוע האחרון שוב לאזור התמיכה של החודשים האחרונים קצת מעל 32,000 נקודות שמחזיק בשלב זה. טכנית לפני מבנה גרף המחירים הנוכחי, זה רק עניין של זמן עד שנראה שבירה כלפי מטה וסוג של התפקחות של השוק.

מצבה הכלכלי של החברה אינו מזהיר והשוק בחר להתעלם מהפסד נקי של 370 מיליון שקלים וזה אחרי מענק מס חד פעמי שאילולא הוא, ההפסד היה עומד על כ חצי מיליארד שקל.

שבירת התמיכה יכולה להכניס תיקון עמוק במניה לאחר ההתאוששות (הלא מוצדקת לדעתי) שראתה בתקופת הקורונה וזה כחלק מהאווירה בשווקים של "קונים הכל כי יהיה בעתיד בסדר".

בהצלחה לסוחרים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 3. מחשבה

    מאת: לומד | פורסם ב- 24/06/21 00:29
  1. 2. שטויות במיץ בניגוד לכל הגיון עסקי

    מאת: אלמונימי | פורסם ב- 23/06/21 16:29
  1. 1. למה אין כותרת חשבתי הילטון הגיע

    מאת: האנליסט הסבלני | פורסם ב- 23/06/21 15:07

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים