סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

איך כדאי לעצב Open Space?

האופן שבו ייפרס הריהוט ויחולק החלל, יקבע במידה רבה את הצלחה או כישלון עיצוב המשרד שלנו. כשמדובר על משרדי Open Space, האמירה הזו נעשית נכונה פי כמה

מנהלים רבים רוצים לשוות למשרד מראה קליל וזרוק שיאפשר לעובדים להרגיש בבית, אבל פריסת ריהוט ללא כל מחשבה ופרטים מעוצבים נעימים לעין לא ייצרו בהכרח סביבת עבודה פורה.

מחקרים רבים מוכיחים כי עיצוב המשרד משפיע באופן ניכר על הפרודוקטיביות של העובדים. אז כיצד יוצרים מרחב נוח, נעים ומעודד שיתופי פעולה? אלו כמה נקודות שחשוב שנכניס אל מערך השיקולים שלנו בבואנו לעצב Open Space.

לשמור על המרחב הפתוח באמת פתוח

חשוב שנזכור את המשוואה הזו – צפיפות = חום = מתח. כדי ליצור סביבה שלווה ונעימה, חשוב שנבטיח שלעובדים שלנו יהיה מרחב אישי ואוויר לנשימה. חדרים צפופים וסגורים הם כר פורה ליצירת סביבות עבודה חמות והבילות שפשוט בלתי נסבל לעבוד בהן. לכן, פתרונות האוורור וריווח הריהוט שלך הם קריטיים.

לפתוח את המרחב גם אל החוץ

אף אחד לא רוצה להרגיש סגור בין ארבע קירות. חשוב שננצל את תנאי הסביבה שמקיפים את המבנה שלנו כדי ליצור סביבה חמימה, משיבת חיים ונעימה. חלונות גדולים המאפשרים לאור שמש ולאוויר צח להיכנס, יעשו לעובדים שלך רק טוב. אם העובדים שלך עובדים שעות ארוכות מול מחשב, הם בוודאי גם יעריכו את העובדה שקיימת אפשרות להביט אל האופק, לראות נוף נעים ולתת לעיניים לנוח מעט.

לא להזניח את האקוסטיקה

רעש הוא אחד מהגורמים הקריטיים שמשפיעים על הפרודוקטיביות בעבודה. סביבה מלאת המולה אינה משאירה מרחב ליצירתיות ועשויה להתיש את העובדים שלך בקלות. ככל שהעבודה במשרד דורשת תיאום ותקשורת, הרעש יכול להיות פקטור משמעותי מאוד. בסביבות משרד רבות ניתן לראות עובדים שיושבים מול השולחן שלהם עם אוזניות. זה אמנם פתרון יעיל כדי להתגבר על הרעש, אבל על הדרך אנחנו פשוט מאבדים אותם. ישנם כמה צעדים פשוטים שניתן לעשות כדי לשפר את האקוסטיקה בחלל:

  • ייעוד עמדות טלפון סגורות לניהול שיחות פרטיות כדי לבודד את רעשי השיחה.
  • שילוב מחיצות אקוסטיות בין חלקי המשרד השונים.
  • ניתן לרכוש ריהוט משרדי וגופי תאורה עם גימור לבד וחומרים אקוסטיים אחרים שיבלעו חלק מרעשי הסביבה.
  • החלפת התקרה לחומר אקוסטי אינה דורשת עלויות גבוהות ויכולה לעשות שינוי משמעותי. ישנם גם לא מעט חומרים שניתן להתקין בהתזה על התקרה הקיימת ולסיים את העבודה באותו היום.

 

לשלב אמצעי ניווט ברחבי המשרד

גם מרחב Open Space יכול להפוך בקלות למבוך. כדי להבטיח שהעובדים שלך יתמצאו בקלות ולא יבזבזו זמן על שוטטות מיותרת בחיפוש אחר פינת הקפה או הציוד הנדרש להם, חשוב שנציב ברחבי המשרד אלמנטים שיקלו על ההתמצאות. ולא, ממש אין צורך בשילוט, חצים או נקודות ציון. גם תמונה או יצירת אמנות המוצבת על הקרקע יכולה לשמש כנקודת ציון מעולה ולסייע לעובדים שלך להתמצא. על הדרך, הכנסנו עוד עניין וצבע אל סביבת המשרד האפורה.

 

ואם כבר צבע

מנהלים רבים נדהמים לגלות עד כמה שינויי צבע יכולים לשנות לחלוטין את האווירה במשרד. זוהי הזדמנות להכניס עניין חדש עם קיר צבעוני ולהכניס עציצים ופריטי אמנות שיחזירו את המתחם שלך לחיים. חשוב שנבחר בגוונים שישרו רוגע, אך ייצרו עניין. אנו לא רוצים ליצור עיצוב מונוכרומטי ומשעמם, אבל גם ראוי להימנע מהצפה כוללת על העין. שיקול דעת ומעט ניסוי וטעיה, יאפשרו לך ליצור את סכמת הצבעים המושלמת למשרד שלך.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים