שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

מניית אמזון פרצה את שיא כל הזמנים - מה היעדים והאם כדאי להכנס?

על רקע ביטול מכרז הענן של הפנטגון, חברת אמזון פרצה אמש את השיאה השנתי ונתנה איתות טכני חיובי

אמזון (סימול- AMZN) מפעילת אתר הקמעונאות הגדול בעולם. החברה נוסדה בשנת 1994 ובשנת 1995 שונה שמה לאמזון השם אותו העולם מכיר כיום. החברה החלה את דרכה כחנות מקוונת של ספרים ותקליטורים, כיום החברה מוכרת מגוון רחב מאוד של מוצרים, משחקים, ביגוד והנעלה, מוצרי אלקטרוניקה ריהוט ועוד. לחברה קיים קו מוצרים משלה, בין המוצרים קורא הספרים קינדל, טלוויזיה (Fire tv), טאבלטים ועוד. החברה מובילה בתחום טכנולוגיית מחשוב ענן. מניות החברה נסחרות בבורסת הנסד"ק תחת המדדים נאסד"ק 100, אס אנד פי 100 ואס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 1.85 טריליון דולר.

אין הרבה מה להרחיב על חברת אמזון, מובילה אמריקאית בתחום תרבות הצריכה כמו גם בטכנולוגיית הענן בה השקיעה החברה את מרבית הכנסותיה בשנים האחרונים. אתמול פורסם על ביטול מכרז לשירותי ענן עבור הפנטגון בשווי של 10 מיליארד דולר, בו גברה מייקרוסופט על אמזון. המכרז החדש שיחליף צפוי על פי ההערכות ליותר מספק אחד דבר שסולל את דרכה של אמזון פנימה.

ניתוח טכני

עד כמה שזה ישמע מפתיע לחלק מהקוראים עד אתמול לא קרה הרבה במניות החברה בשנה האחרונה (בקירוב). המניה אומנם התאוששה בצרה משמעותית ממשבר הקורונה אולם נעצרה בחודשים האחרונים בטווח מסחר רחב יחסית בין מחיר של 2,900 דולר למניה לאזור השיא סביב 3,500/50 דולר למניה.

בפעם האחרונה שהיה ניסיון פריצה של השיא היה בחודש שעבר ממנו ראינו נסיגה גלה לטובת שפל עולה סביב 3,400 דולר. הפריצה אמש פתחה שלל תבניות טכניות עולות לטווח הקצר ולא רק כל זה בהנחה שהמניה נסחרת מעל 3,380-3,400 דולר וזה אומר שכל נסיגה במחיר בטח לאזור הפריצה ייתן רק הזדמנות לחבור למי שפספס את הפריצה אמש.

גרף מניית AMZN; מקור: StockCharts.com

מכיוון שאני לא רוצה לבלבל את הקוראים עם שלל התבניות אתמקד ביעדים הקצרים והם יעד קרוב 3,800 דולר למניה, יעד הבא 4,000 דולר ויעד מלא של התבנית הדשדוש בת השנה אשר עומד על רמה של 4,200 דולר למניה.

בהצלחה לסוחרים.

פעילים בשוקי המניות בארה"ב? הורידו את אפליקציית SPONSER Tips

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים