שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם הגיע הזמן לתיקון בקטר של השווקים באירופה?

מדד הדקס הגרמני יורד בחדות היום ושובר שפל של חודשיים. האם מכאן יצא תיקון טכני?

מדד הדקס הגרמני (30 DAX) - מכיל את 30 החברות העיקריות הנסחרות בבורסה לני"ע של פרנקפורט.מערכת Xetra מודדת את ביצוע 30 החברות המרכיבות את המדד ומשערכת את ערכו. בשל כמות חברות קטנה יחסית, המדד אינו מייצג בהכרח את הכלכלה הגרמנית. בין החברות הנסחרות במדד ניתן למצוא את אדידס, דויטשה בנק, אליאנס, הנקל, דיימלר, מרק, סאפ, סימנס וולקסווגן ועוד.

ניתוח טכני

המדד נסחר בירידות שערים חדות היום (ב’) בפתיחת שבוע המסחר לאחר נעילת מסחר שלילית בארה"ב ואווירה שלילית בשווקים בשל וריאנט הדלתא של וירוס הקורונה שמרים ראשון בעולם למרות החיסונים.

המדד נע קרוב לחודשיים בתנועה הצידה סביב רמות שיא רב שנתיות. רמת שיא תקופתית סביב 15,800 נבדקה רק בשבוע שעבר כשכעת המדד נסחר מתחת לתמיכה טכנית של החודשיים האחרונים סביב 15,300 נקודות. שבירה ונעילה ברורה מתחת לרמה זו מעמידה יעד יורד של כ 500 נקודות כלפי מטה לאזור של 14,800 נקודות שם קיימת תמיכה דומה לנוכחית שהם השפלים של חודש מאי האחרון. עד כאן הכל טוב וסביר בטח שאני מציין טווחי מסחר קצרי טווח ולאחר תקופה של תנודתיות נמוכה.

 

מדד הדקס – גרף יומי

בראיה מעט יותר רחבה המשך ירידה יכולה בהחלט לפתוח תיקון טכני מעט עמוק יותר וזה אומר תיקון למהלך העולה מנובמבר שנה שעברה סביב 11,400 נקודות ועד לשיא האחרון שצוין לעיל. במקרה כזה ירידה עד לאזור של 14,100-14,000 נקודות תהיה סבירה ביותר. גם תיקון טכני 38.2% לכל הגל העולה האחרון וגם ירידה של 10% מהשיא האחרון מה שיכניס את המדד לתיקון בהגדרה.

אידיקטורים טכניים נותנים גם הם אישורי שורט ואין להקל ראש בתיקון מעט עמוק יותר ממה שלא ראינו בחודשים האחרונים. האם הפעם נראה תיקון כזה? ניתן לשוק להחליט.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 2. מה עם השיטפונות?

    מאת: יוסי | פורסם ב- 20/07/21 09:48
  1. 1. תיקון בדאקס

    מאת: אילן | פורסם ב- 19/07/21 16:09

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים