סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

ביטוח רכב – היכרות עם כל האפשרויות

כל מי שמתכנן לעשות ביטוח רכב, חשוב שידאג לתכנן בקפידה אלו ביטוחי רכב הוא מעוניין לעשות, וחשוב להבין מה הכיסויים והאפשרויות שמציע כל סוג ביטוח

ישנם 3 סוגים מרכזיים של ביטוחי רכב: ביטוח חובה, ביטוח צד ג’ וביטוח מקיף:
ביטוח חובה, כפי שניתן להסיק משמו מהווה כחובה על פי חוק וביטוח צד ג’ כמו גם ביטוח מקיף, הם ביטוחים אופציונאליים – כאשר הביטוח המקיף מכיל בתוכו גם ביטוח צד ג’.
בכל מקרה, תכנון הביטוחים אמור להתבסס על שורה ארוכה של שיקולים כמו: הרגלי הנסיעה, נתונים שונים לגבי המבוטח, סוג הרכב וכמובן, העדפות אישיות.


אף אחד לא אוהב להריץ בראשו תרחישים רעים, אבל, יש לקחת בחשבון שבעת נסיעה ברכב כולנו חשופים למיני תרחישים, אשר חלקם אינם תלויים בנו, לכן, ההמלצה היא לדאוג לכיסוי המקיף והמתאים ביותר אותו ניתן לקבל.

ביטוח חובה – קווים לדמותו
ביטוח חובה אמור להעניק כיסוי מפני נזקי הגוף אשר עלולים להיגרם לכל המעורבים בתאונה – נהג הרכב המבוטח, הנהג ברכב הנפגע, הנוסעים, הולכי רגל ועוד..


ביטוח זה מהווה כחובה על פי חוק עבור כל נהג (נהיגה ללא ביטוח חובה נחשבת לעבירה פלילית אשר מי שמבצע אותה חשוף לעונשים כמו קנסות גבוהים ואף חודשי מאסר) ויש לקחת בחשבון שהוא אינו מספק כיסוי בעבור נזקי רכוש.


מי שמעוניין לעשות ביטוח חובה, ההמלצה עבורו תהיה לערוך בשלב הראשון סקר שוק מקיף בין כל אותן חברות אשר מציעות ביטוח חובה – כאשר, בעידן האינטרנט ניתן לערוך השוואות ביטוח אונליין. בהליך בדיקת האופציות יש לשים לב לכיסויים, למי הם מתאימים וכמובן, למחיר.

ביטוח צד ג’ – קווים לדמותו
ביטוח צד ג’ הוא ביטוח רכב אשר מכסה נזקים אשר עלולים להיגרם לרכב או לרכוש של אדם אחר אשר נפגע כתוצאה מהשימוש ברכב המבוטח.


ביטוח צד ג’ אינו מהווה כחובה, אך מי שלא עושה אותו, עלול למצוא את עצמו חשוף למצבים בהם אם חלילה הוא יפגע ברכב או ברכוש, הוא יאלץ לשלם מכיסו סכומי כסף גבוהים במיוחד.


אז נכון שביטוח צד ג’ כרוך בעלות כספית חודשית ונכון שבגלל שהוא אינו מהווה כביטוח חובה, ניתן כביכול לחסוך את סכומי הכסף החודשיים המדוברים, אך יחד עם זאת יש לקחת בחשבון שבמקרה של תאונה בה רכוש נפגע, ההוצאה הכספית בעבור ביטוח צד ג’ יכולה להתברר כמשתלמת במיוחד (בעיקר במקרים בהם הרכב הנפגע הינו רכב יקר).

ביטוח מקיף – קווים לדמותו 
ביטוח מקיף מעניק כיסוי עבור נזקים אשר עלולים להיגרם לרכוש כתוצאה ממגוון רחב של סיבות ובין היתר: תאונות, אסונות טבע, גניבות, השחתה ועוד.. ביטוח מקיף כולל למעשה בתוכו גם ביטוח צד ג’ – כך שמי שעושה ביטוח מקיף לא צריך לעשות גם ביטוח צד ג’.


מי שמעוניין בביטוח מקיף, עתיד לגלות כי כל חברה מציעה כיסוי שונה, מה שישפיע במידה רבה על העלות של הפוליסה. בהליך בחירת הביטוח, יש לשים דגש גם לשירותים אותם היא מכסה אך גם על המחיר – כך שאם יש שירותים מסוימים אשר נראים לכם כפחות רלוונטיים או ככאלו שאתם מעוניינים לוותר עליהם, תוכלו ליהנות מהפחתה במחיר של הביטוח המקיף (כאשר לעיתים מדובר בהוזלה כספית משמעותית).

כאמור, קיימים סוגים שונים של ביטוחי רכב, כאשר לכל אחד מהם יש את היתרונות ואת התועלות שלו. ההמלצה היא לקבל החלטה לגבי הביטוחים בצורה מושכלת ונבונה ובמידת הצורך, אף להיוועץ עם נציג מטעם חברת הביטוח על מנת שזה, יוכל לסייע בקבלת ההחלטות הנבונות ביותר בנושא.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים