סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

מחירי ביטוח נסיעות לחו”ל ומה חשוב שתדעו?

ביטוח נסיעות לחו"ל חשוב היום יותר מאי פעם. מה חשוב לדעת על ביטוח הנסיעות? מה לגבי כיסויים ביטוחיים שצריך לקחת בחשבון ומה לגבי עלות הביטוח? המידע בכתבה

בעולם עם חיסוני קורונה – לפחות בתודעה הציבורית, יש דברים מסוימים שהציבור רוצה לחזור ולעשות. חלקם, ובכן – הם טיסות ליעדים אטרקטיביים ומושכים, מבחינתו – ברחבי העולם. אבל מה, האם חברות הביטוח יבטחו את הנסיעה? עם הסיכוי לקבל קורונה ומה לא? מה לגבי כל המוטציות? וכל האנשים בקבוצות הסיכון? איך אפשר לנסוע מבלי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל?

ובכן, ביטוח נסיעות לחו"ל חשוב יותר מאי פעם, המחיר למרות שעלה לעומת עולם נטול קורונה הינו הוצאה זהירה לעומת הכיסוי הגבוהה אותו הוא מספק, עקב כך שמדובר בעלות דיי נמוכה יחסית וכזאת שיש לקחת בחשבון של הוצאות הטיול וקלה לשילוב בתקציב הטיול והחופשה (לכל מטרה), וגם אם ישנן הרחבות, הרי שמי שבאמת רוצה לבטח יכול לממן את העלות של הביטוח בנקל. ומעבר לכך, ישנם כיסויים ביטוחיים, גם עבור ביטול קיצור נסיעה כתוצאה ממגפה. גם עבור אנשים שרואים את עצמם "כקבוצת סיכון", ולא – המחיר לא כזה גבוה. לפחות, לא גבוה כפי שכתבות מסוימות כותבות.

המחיר ירד?

מדוע זה כך?

ובכן, כתבות מסוימות כתבו בעבר, בשלהי שנת 2020, שביטוח נסיעות לחו"ל התייקר עד מאוד, וזאת כדי להתאים את עצמו לאי וודאות. ובכן, ייתכן שחברות הביטוח ניסו לבצע התאמה למצב, בכך שהן ייקרו את המחירים, וזה הגיוני. כי אם הן צופות שאנשים ייחלו להידבק, ועל כן ללכת לבתי חולים, לקבל טיפולים רפואיים ובכך לשלם כסף שחברות הביטוח יתבקשו לשלם – הרי זה הגיוני שהן יבקשו, עבור הסיכון שבכיסוי של זה – סכום כסף נוסף. אלא שעבר הזמן, ונדמה שיש פחות ופחות אנשים שנדבקים. גם אם אנשים מסוימים מדברים על מוטציות, נדמה שגם מי שנדבק, מחלים דיי בקלות, גם אם הוא "בקבוצת סיכון". וגם אם זו לא עובדה ידועה, או מוסכמת בתודעה הציבורית – סביר שחברות הביטוח שמו לב, שבסך הכל – מי שבאמת נדבק ומגיע למצב שהוא מבקש טיפול רפואי בנידון, הוא במיעוט. במיעוט מספק, כך שהן לא צריכות לגבות כל כך יותר הרבה יותר כסף מהרגיל כדי להצדיק את הכיסוי הרפואי של כך.

ובכך, מתוך הנורמליזציה של הדבר – ייתכן, שמחירי ביטוח הנסיעות לחו"ל, ירדו באופן מורגש, ניכר ומשמעותי – עד כדי כך, שישנן חברות ביטוח, שיכולות להציע ביטוח נסיעות לחו"ל, שעומד על דולרים בודדים ליום ובאותו מחיר כפי שהיה לפני שנה. האם זה יקר או זול? ובכן, בהתאם לציפיות הביטוח עדיין זול לצעירים אך התייקר פי 2 למבוגרים בעיקר מעל גיל 70 אשר נחשבים "קבוצת סיכון". כך או כך, באם רוכשים הרחבות, הן עבור "מגן קורונה", הן עבור מצב רפואי קודם, הן עבור הריון, הן עבור ספורט אתגרי וכיוצא בזה – הרי שהמחיר יעלה. אין זה אומר שזה "יקר", לאור כך שפשוט מקבלים יותר כיסוי, יותר דברים.

תחשיבי הביטוח המשתנים מעת לעת

וייתכן, שהעלות הביטוחית התנרמלה (נהייתה בקו הנורמל), עקב כך שהחיסון הגיע לישראל וחברות הביטוח קיבלו זמן לעשות התאמה מחדש לתחשיבים הביטוחיים שלהם. השאלה אם לטוס לחו"ל או לא תלויה כיום יותר בסיכוי שיהיה סגר במדינה שאליה אתם  בחרתם לטוס ועל זה אף חברת ביטוח לא תפצה אותכם, לכן מומלץ לרכוש היום כרטיסי טיסה עם אפשרות לביטול או לכל הפחות דחיה. לגבי הביטוח אל דאגה אם לא טסתם לחו"ל תקבלו החזר מלא עבור הביטוח שהתבטל.

לסיכום, זול או יקר, זה יחסי – ונדמה שהייתה התנרמלות במחירים, לפחות אצל חלק מחברות הביטוח. כך או כך – בשוק הביטוח תוכלו להשוות את המחירים ואת הכיסויים המוצאים, ההבדלים למשל בביטוח למצב רפואי קיים יכולים להגיע עד ל- 250,000$ ואף יותר ובאותו מחיר ולכן חשוב מאוד לעשות השוואת ביטוחים או להתייעץ עם מומחה לביטוח לפני שרוכשים בהקשר לפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל, כולל ביטוח ביטול נסיעה.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים