סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

טיפולים אסתטיים במחיר משתלם, האם זה בריא לנו?

בעשור האחרון ישראל הפכה למובילה בתחום הטיפולים האסתטיים, בשוק המקומי יש שחקנים רבים כמו, מרכזים לרפואה אסתטית בבתי ובקופות החולים, מרפאות וקליניקות פרטיות

עידן הרשתות החברתיות וצילומי הסלפי הביא לביקוש הולך וגובר לטיפולים אסתטיים, ואחד השיקולים העיקריים בבחירת הרופא והטיפול הוא המחיר.

על פי נתוני האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית עולה כי מידי שנה יש עלייה משמעותית בכמות הטיפולים האסתטיים המבוצעים בארץ, ובשנת 2020 בוצעו כ-567,000 ניתוחים וטיפולי אסתטיקה, לעומת כ-470,000 הליכים אסתטיים בשנה הקודמת. 

הגידול בביקוש לטיפולים אסתטיים

שוק הטיפולים האסתטיים בישראל צומח במהירות וללא הפסקה, והביקוש להליכים האסתטיים הנפוצים הולך וגדל בכל שנה. במשך שנים רבות הטיפולים האסתטיים הוצעו בעיקר לנשים ובוצעו על ידי מכוני יופי וטיפוח, אך לאחר שגורמים במערכת הבריאות הכירו בחשיבות הטיפולים האסתטיים לא רק מבחינת יופי אלא גם מבחינה רפואית, קופות החולים והמרכזים הרפואיים נכנסו לשוק וכללי המשחק השתנו. 

בעבר הלא רחוק טיפולי אסתטיקה היו נפוצים בקרב נשים, אך בשנים האחרונות גם הגברים מגיעים לטיפולים אסתטיים נפוצים. כיום, הטיפולים האסתטיים הפכו לנפוצים מאוד, יש תחרות בשוק לכן ניתן לעבור פרוצדורות שונות גם במחירים משתלמים ושווים לכל כיס, ולמעשה טיפולי האסתטיקה הפכו לחלק משגרת החיים של רבים מהישראלים, נשים וגברים כאחד.

הטיפולים האסתטיים הנפוצים ביותר בישראל הם:

 • הזרקת חומרי מילוי להחלקת ולהעלמת קמטים וקמטוטים באמצעות בוטוקס ו/או חומצה היאלורונית.
 • טיפול בהזעת יתר בבית השחי באמצעות הזרקות.
 • מילוי שקעים בעיניים.
 • עיצוב קו הלסת.
 • עיצוב עצמות הלחיים.
 • עיצוב שפתיים באמצעות הזרקות.
 • תיקון ועיצוב האף ללא ניתוח פולשני.
 • מיצוק והצערת עור הפנים לנשים ולגברים.
 • טיפול בצלקות אקנה.
 • מתיחת פנים עם חוטים.
 • טיפולי פיגמנטציה בעור הפנים.
 • הסרת צלקות בלייזר.

 

טיפולים אסתטיים במחיר מסובסד דרך הקופה לעומת מחיר הטיפולים על ידי רופאים פרטיים

התחרות בשוק הטיפולים האסתטיים הולכת וגוברת עם הזמן, לכן בקופות החולים יזמו מהלך בתחילת 2020 והקופות החלו להציע טיפולים אסתטיים במחיר מסובסד. יש לציין כי לכל קופת חולים יש מדיניות שונה מבחינת סבסוד הטיפולים האסתטיים, אך באופן כללי הקופות מציעות סבסוד של 50%-45% לטיפולים הנערכים במרפאות האסתטיקה של הקופה, כמובן בהתאם לסוג הביטוח המשלים שיש למטופל. 

הסבסוד לטיפולים האסתטיים דרך קופות החולים מאפשר למטופלים להוזיל את ההוצאה בכ-50% לעומת העלויות של טיפול דומה בשוק הפרטי, הן במכוני היופי והאסתטיקה והן במרפאות של רופאים מומחים מתחום הכירורגיה הפלסטית.

עם זאת, חשוב לדעת כי הרופאים במרפאות האסתטיקה של קופות החולים הם לרוב פלסטיקאים בתחילת דרכם המקצועית. פלסטיקאים חדשים בתחום חייבים לרכוש ידע וניסיון, והעבודה במרפאות האסתטיקה מאפשרת להם ללמוד ולרכוש את הניסיון המעשי, לכן הם מוכנים לעבור בשכר נמוך מתוך שאיפה כי בעתיד הם יקימו מרפאה פרטית ויוכלו להתחרות במנתחים הפלסטיים הבכירים.

גם מבקר המדינה התייחס לתופעת הטיפולים האסתטיים דרך קופות החולים, ולטענתו המחיר המסובסד והמשתלם גורם לצעירים ולצעירות לעבור טיפולים מיותרים. טענה נוספת נגד המחיר המסובסד של קופות החולים נוגעת להכשרה המקצועית של הרופאים, מאחר ולעיתים הטיפול מבוצע על ידי סטודנטים או רופאים בהתמחות שאין להם עדיין רישיון. לחצו למידע על טיפולים אסתטיים אצל רופא מומחה מבטיחים תוצאות מרשימות ומינימום סיבוכים, ייעוץ מקצועי לפני ההליך וטיפול מותאם אישית בעזרת מכשור מתקדם וטכניקות חדישות.

חשיבות הטיפול המקצועי על ידי רופא מומחה

כאשר מתכננים לעבור טיפול אסתטי חשוב לבחור היטב את הרופא ומקום הניתוח. לרופא מומחה בתחום הכירורגיה הפלסטית יש ידע וניסיון עשיר, המומחה שולט בטכניקות מתקדמות ומשתמש רק בחומרים איכותיים, הוא דואג לשמו הטוב לכן כל מטופל זוכה לליווי צמוד, ליחס אישי ולייעוץ מקצועי, ולמרות שהמחיר גבוה יותר זוכים לטיפול מיטבי לתוצאות מושלמות.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים