סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

משרד הבריאות: כרגע אין כוונה לסגור את נתב”ג או לצמצם טיסות

הכניסה לטרמינל הנוסעים תתאפשר רק לעובדים או לנוסעים 4 שעות לפני הטיסה; אחת לשבוע תתקיים הערכת מצב ותתעדכן רשימת המדינות עליהן חלה הגבלת יציאה או אזהרת מסע חמורה

ועדת הכלכלה של הכנסת, בראשות ח"כ מיכאל ביטון, אישרה אמש את בקשת הממשלה לתקן את התקנות העוסקות בהגבלות על הפעלת שדות תעופה וטיסות. לפי התקנות שאושרו נקבע, בין היתר, כי הכניסה לטרמינל הנוסעים תתאפשר רק לעובדים או לנוסעים 4 שעות לפני הטיסה, או למלוויו של קטין או של אדם עם צרכים מיוחדים אחרים. נוסע או מלווה שיפרו את התקנה צפויים לקנס מנהלי של 500 שקלים.

עוד אושר תיקון הנוגע לחובת הניקוי והחיטוי של כלי הטיס, שנועדו להתאים את התקנה להנחיות האירופאיות, לפיהן פעולות הניקוי יבוצעו אחת ל-7 ימים, במקום אחת ל-24 שעות כיום, אלא אם לפי ניהול סיכונים נמצא שיש להגביר את הדירות או אם לא נעשה שימוש בכלי הטיס להטסת נוסעים.

כמו כן, ההגבלות הכלליות על הפעלת שדות תעופה, שנכנסו לתוקף במסגרת השינויים שנעשו מאז אוגוסט 2020, הוארכו ב-28 ימים נוספים עד 23 באוגוסט 2021.

היו"ר ביטון אמר כי התיקון מקובל והגיוני נוכח העלייה בתחלואה, ולדברים הצטרפה גם ח"כ לימור מגן תלם. עם זאת, היו"ר ביטון ביקש לדעת האם, על רקע אותה עלייה בתחלואה, ישנה כוונה להגביל עוד את התנועה בנתב"ג, או את תנועת הטיסות. "מצד אחד ממליצים לאנשים לא לטוס, אך מצד שני עם ישראל אוהב לטוס ומגיע לו אחרי שנה וחצי של קורונה", אמר.

ראש מטה בריאות הציבור במשרד הבריאות, אילנה גנס, אמרה כי ההגבלות עליהן הוכרז עד כה נועדו לצמצם תחלואה מיובאת וכניסת וריאנטים חדשים. לדבריה, אחת לשבוע מתקיימת הערכת מצב, שלאחריה מתעדכנת רשימת המדינות עליהן חלה הגבלת יציאה או אזהרת מסע חמורה.

במהלך הדיון בוועדה היו"ר מיכאל ביטון התעקש לקבל התייחסות של משרד הבריאות לגבי עתיד הפעילות התעופתית בנתב"ג, וראש מטה בריאות הציבור אילנה גנס השיבה כי כרגע אין כוונה לסגור את השדה או לצמצם טיסות.

כאמור, בתום הדיון אושרו התקנות פה אחד, בתמיכת היו"ר ביטון וח"כ מגן תלם.הוסף תגובה
  1. 3. אוהב ומגיע לו לטוס????

    מאת: grin | פורסם ב- 28/07/21 20:47
  1. 2. מזל!אני מצפה בשבוע הבא למשלחת עסקים (לל"ת)

    מאת: RedHead69 | פורסם ב- 28/07/21 11:24
  1. 1. כמובן שלא יסגרו.....

    מאת: תומס הקטר | פורסם ב- 28/07/21 11:24

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים