שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם המימוש האחרון בחברת התוכנה הדואלית מהווה הזדמנות קניה?

מניותיה של חברת סאפיינס צפויות לצאת מת"א 35, האם זה ישחרר את המניה מהלחץ הלא ברור של המוכרים

חברת סאפיינס מקבוצת פורמולה מערכות עוסקת בפתרונות תוכנה לשוק הביטוח. החברה מציעה ללקוחותיה מגוון פתרונות תוכנה משולבים הכוללים שירותים עסקיים, פתרונות לניהול פוליסות, שירותי גבייה ותביעות, חישובי ביטוחי חיים ופנסיה ומערכת חיתום ואנליטיקה מתקדמות. פתרונות החברה מתאימים לשוק ביטוחי החיים והפנסיה, ביטוחי משנה, ביטח תעסוקתי ועוד. החברה נסחרת במדד ת"א 35 ובבורסת הנאסד"ק תחת הסימול SPNS לפי שווי שוק של 4.46 מיליארד ₪.

החברה צפויה לצאת ממדד ת"א 35 בעדכון הקרוב לאחר שהות של שנה במדד שלא עשה טוב לבעלי המניות והביא לאובדן של כ 27% מיום הכניסה למדד ועד ליציאה הצפויה ממנו ביום חמישי הקרוב.

ניתוח טכני

למרות שהמניה נסחרת גם בנאסד"ק ומחזור המסחר בממוצע מעט גבוהים יותר ביחס לשוק המקומי, לכן, בגלל שזהו נתון שאינו מובהק כמו בחברות כמו טבע ונייס, בחרתי לנתח את המניה לפי הגרף המקומי.

מהבחינה הטכנית, המניה אינה נראית טוב, בעוד שבשנה האחרונה מדדי המניות נעו קדימה המניה זזה במקרה הטוב הצידה. במאי האחרון החברה שברה תמיכה טכנית קצת מעל 10,000 נקודות דבר שפתח את המומנט השלילי במניה. גם אזור של 8,700 נקודות שהיווה תמיכה בשנה האחרונה לא החזיק מעמד והחברה המשיכה עוד מטה כשהיא נבלמת בימים האחרונים סביב 8,000 נקודות. אזור טכני ותיק יותר שהוא השיא של שנת 2019.

סאפיינס – גרף תקופתי

הירידה האחרונה מעט מפתיעה שכן למרות היציאה מהמדד החברה צפויה דווקא לקבל ביקוש של קצת מעל 50 מיליון שקלים בשל צפי למשקל גבוה יחסית בת"א 90.

לחובבי הסיכונים אפשרי לדגום חלקית את המניה סביב הרמות האלה עם סטופ ברור בשבירה של התמיכה הטכנית (אם תגיע) לסוחרים פחות אגרסיביים רצוי לראות יציאה ברורה קדימה, ובניה של מבניה מחירים עולה מחודש לפני ניחוש של תחתית כזו או אחרת.

אזכיר שהחברה צפויה לפרסם את דוחותיה הקרובים מחר לפני פתיחת המסחר בארה"ב.

בהצלחה לסוחרים

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
 1. 4. באמת המסחר שם לא ברור בזמן האחרון

  מאת: סימון1 | פורסם ב- 03/08/21 13:49
 1. 3. איך לא ברור לך?!

  מאת: הדיוט | פורסם ב- 03/08/21 13:02
 1. 2. רק מתייג סאפיינס

  מאת: ATUK19 | פורסם ב- 03/08/21 12:46
 1. 1. למה אין כותרת (לל"ת)

  מאת: האנליסט הסבלני | פורסם ב- 03/08/21 12:38

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים