סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

איך נבחר אולם לאירוע מעל ההיצע שיש?

הפקת אירוע היא פרויקט מורכב הדורש התארגנות ועלינו לבחור מגוון רחב של ספקים שיקחו חלק באירוע שלנו. אך אין ספק כי הדבר המרכזי שישפיע על האירוע הוא בחירת האולם

הפקת אירוע היא פרויקט מורכב הדורש התארגנות מראש. עלינו לבחור מגוון די רחב של ספקים שיקחו חלק באירוע שלנו ויסתנכרנו אחד עם השני. יחד עם זאת, אין ספק כי הדבר המרכזי שישפיע על איכות והצלחת האירוע כולו הוא בחירת האולם

 

מתחילים מהלוקיישן

חלקו את הארץ שלנו לשלושה אזורים והחליטו האם אתם מעדיפים לבחור מבין אולמות במחוז הדרום, אולמות במרכז הארץ או בצפון. קחו בחשבון מגוון של שיקולים כמו מהיכן מגיעים מרבית האורחים שלכם ומה חשוב לכם יותר - שיהיה להם קל להגיע או לבחור מקום מיוחד במינו ויוצא דופן? במידה והחלטתם להרחיק לכת, שווה לדאוג לרוב האורחים להסעה כדי להקל עליהם. למיקום יש השפעה רבה בהצלחת האירוע כולו ולרוב אולמות הממוקמים באזור של מרכז הארץ, נחשבים גם ליקרים פי כמעט 1.5 בהשוואה לאולמות בדרום או בצפון. למשל, אירוע בתל אביב יעלה יותר בהשוואה לאירוע בבאר שבע. הכל עניין של היצע מול ביקוש.

 

ממשיכים בגודל האירוע

בעוד יש אולמות שיתאימו אך ורק לאירועים גדולים עם כמות מוזמנים שעולה על 500, יש אולמות שיתאימו רק לאירוע בוטיק אליהם יוזמנו במקסימום 100 מוזמנים. לכן, עליכם להבין קודם כל כמה מוזמנים יש לכם ולפי זה לבחור את המקום. גם אם אין הגבלה כזו או אחרת, אתם צריכים להפעיל כאן שיקול דעת ולראות שמצד אחד לא יהיה צפוף מדי, מצד שני שהמקום לא יהיה גדול מדי וייראה ריק ברובו.

 

סגנון, אווירה ומה שביניהם

איך הייתם רוצים שהאירוע שלכם ייראה וירגיש? זה הזמן להיכנס ממש לתוך הפרטים הקטנים ולבחון ב-2-3 מקומות את הסגנון העיצובי, התאורה, מערכות הישיבה, העיצוב הכללי של המקום, מערכת ההגברה, השדרוגים שהמקום מציע בהיבט של נוחות גם עבורכם וגם עבור האורחים. למשל, האם למקום יש חניה מוסדרת? האם יש חדר בו אתם יכולים להתארגן לפני ובמהלך האירוע? על כל השאלות הללו כדאי לענות לפני שבוחרים מקום.

 

מה לגבי האוכל?

בעיקרון יש שתי אופציות רלוונטיות ברוב האולמות. האחת היא שהמקום מציע שירותי קייטרינג ואז כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לבחור את המנות וסגנון ההגשה - בופה, מגשי אירוח או הגשה לשולחן. האופציה השניה שקיימת היא שאתם הם אלה שבוחרים חברת קייטרינג שמתאימה לסגנון ההגשה ולתפריט בו אתם מעוניינים. חברת הקייטרינג היא זו שאחראית להגיע לאולם שבחרתם לספק את שירותי האירוח וההסעדה.

 

והנה עוד כמה טיפים לאירוע מוצלח

  • עבדו עם תקציב מסודר והגדירו סכום לכל ספק כך תוכלו לעמוד בהוצאות ולהימנע מהפתעות מיוחדות
  • במידה והחלטתם להפיק את האירוע בחיק הטבע, היערכו בהיבט של פתרונות קירור וחימום מתאימים בהתאם לעונה בשנה
  • לכו עם הלב שלכם אבל גם מצאו מקום לפשרות על הדברים שפחות מהותיים וחשובים לכם
  • בדקו היטב את השורות הקטנות של החוזה מול האולם
  • בדקו מראש מי הוא איש הקשר שלכם והתנהלו מולו
  • במידה והתקציב שלכם מאפשר, שווה להיעזר בחברת הפקות המתמחה בתכנון, הפקה וארגון אירועים מהסוג שאתם מפיקים
  • זכרו! אירוע פרטי שונה בתכלית שלו מאירוע עסקי ויש להתייחס לכל אירוע באופן ספציפי

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים