סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

ראשי קרנות הון סיכון בתחום הביטקוין קוראים לבטל את חובת הדיווח על מטבעות דיגיטליים מעל 200,000 ₪

"חובת הדיווח המוצעת חסרת הגיון, תכביד על העוסקים בתחום שלא לצורך וכלל לא בטוח שתשיג את מטרותיה; יזמים ומשקיעים רבים יבחרו לנתק את הקשר למדינה ולייצא את פעילותם"

ראשי קרנות הון הסיכון בתחום הביטקוין והמטבעות הדיגיטליים פונים במכתב לרשות המיסים בבקשה לבטל את החלת חובת הדיווח על אחזקת מטבעות דיגיטליים מעל סכום של 200,000 ₪, "מתוך חשש לפגיעה אסטרטגית ביכולת של חברות ישראליות להתבסס ולפעול בישראל".

בין הדברים כותבים ראשי קרנות הון הסיכון כי: "חובת הדיווח המוצעת, מהווה חובה חסרת הגיון, שתכביד על העוסקים בתחום שלא לצורך וכלל לא בטוח שתשיג את מטרותיה ... יזמים ומשקיעים רבים יבחרו לנתק את הקשר למדינה ולהוציא את כלל הפעילות לחו״ל. כל זאת, למרות הרצון העז שלהם להקים חברות ישראליות למהדרין. כמו כן, אין להתעלם מהעבודה שגם חברות זרות רבות נוטות להעדיף את שרותיהם של יועצים ממדינות בהן מערכת חוקים ודיווחים מעודדים. כך, במקום לייצר מערכת חוקים מותאמת, מעודדת אשר תתחרה מול מדינות על יזמים ומשקיעים, פעולותיכם יביאו להרחקתם, לאיבוד הידע ופוטנציאל הפיתוח הכלכלי, וכמובן ימנעו כניסת הון זר מה שבפועל יביא לירידה משמעותית ביכולת המדינה ליהנות ממיסים משמעותיים".

עוד הוסיפו החותמים כי: "...כמות המיזמים החדשים בעלי אופי ישראלי פוחתים בעשרות אחוזים כל שנה. כך שבניגוד מוחלט למגמה העולמית, בין שנת 2020 ועד היום קמו בישראל מספר פרויקטים בודדים ויזמים ישראלים בוחרים לפעול ולהתאגד במדינות אחרות.
מדובר בירידה של עשרות אחוזים ובפגיעה אסטרטגית ארוכת טווח בתעשייה המקומית, כל זאת בשעה שמספר המיזמים בזירה העולמית צומח בקצב תלת ספרתי... הרגולציה הישראלית, הקיימת על התחום כבר היום, יוצרת קשיים אירגוניים מאסיביים המהווים קושי מהותי לפעילות של חברות בתחום... למעשה, התעשייה המקומית נמצאת במצב קשה ומעמדה כמובילה כבר נראה כמו חלום רחוק...".

בין החותמים על המכתב אדם בניון (Collider ventures), יואל חשין (2B Angels), שאולי רג’ואן (Root DV), מני רוזנפלד ואחרים. המכתב ממוען לרולנד עם שלם, סמנכ"ל בכיר לעניינים מקצועיים ברשות המסים, ומכותב גם ערן יעקב, מנהל רשות המסים.הוסף תגובה
  1. 2. נשמע חרטא, ההפך, רגולציה מן הסוג

    מאת: ליטל ג'ון | פורסם ב- 04/08/21 17:36
  1. 1. לא הסבירו מה הבעיה בחובת הדיווח

    מאת: ATUK19 | פורסם ב- 04/08/21 17:14

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים