סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

למ”ס : חצי מיליון ישראלים טסו לחו”ל ביולי

לפני הקורונה עמד הנתון של חודש יולי על למעלה ממיליון יציאות לחו"ל; בכיוון ההפוך, רק 50 אל כניסות מבקרים נרשמו בחודש זה לעומת כ-345 אלף ביולי 2019

בחודש יולי חלה עלייה משמעותית במספר של היציאות של ישראלים לחו"ל, שעמד על כחצי מיליון, כך עולה מנתונים שמפרסמת היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. תחילתו של החופש הגדול, יחד עם סיומו של מבצע החיסונים הראשון והתחושה שהקורונה מאחורינו, הביאו ישראלים רבים לצאת לחופשות בעולם.

עם זאת, בהשוואה לשנים קודמות לפני משבר הקורונה, זוהי ירידה משמעותית שנובעת מההגבלות שהתקבלו: איסורי יציאה למדינות מסוימות, לפי הסיווג של משרד הבריאות, השתת קנסות על מי שינסה לטוס למדינות אסורות באישור של ועדת החוקה ביולי והחמרה בדרישה לבידוד של החוזרים מחו"ל עד לקבלת תוצאה שלילית בבדיקה.

מתחילת השנה נרשמו כ-1.2 מיליון יציאות לחו"ל של ישראלים, לעומת 4.9 מיליון ב- 2019. כזכור, בעקבות מצב החירום בארץ וצמצום הפעילות בנתב"ג למינימום בסוף ינואר 2021, בחודש פברואר השנה נרשם מספר נמוך במיוחד של יציאות ישראלים לחו"ל - 9.9 אלף בלבד. במרץ בעקבות החלטת הממשלה על פתיחת השמיים חלה עלייה קלה במספר היציאות של ישראלים לחו"ל (66.5 אלף).

בחודשים אפריל ומאי נמשכה מגמת העלייה במספר היציאות לחו"ל, ונרשמו בהם 281.5 אלף יציאות לחו"ל. בחודש יוני נרשמה עלייה משמעותית במספר היציאות לחו"ל, 297.4 אלף יציאות לחו"ל יותר משני החודשים הקודמים גם יחד.

מתוך 499.6 אלף היציאות לחו"ל של ישראלים בחודש יולי השנה, 27.2 אלפים , שהם כ-5.4%, היו של אזרחי ישראל שמתגוררים בחו"ל ובאו לארץ לביקורי מולדת. בתקופה המקבילה ב-2019 טרום הקורונה רק 2.6% מהנוסעים היו של ישראלים שאינם מתגוררים בארץ.

בכיוון השני – של תיירות נכנסת לישראל, מורגש שיפור לעומת שיא הקורונה, אך המספרים רחוקים מלחזור למה שהיו. במהלך חודש יולי השנה נכנסו לישראל 50.1 אלף מבקרים, לעומת 345.6 אלף ביולי 2019.

כחלק המהפגיעה הקשה בתיירות העולמית, מאז מרץ 2020 נאסרה כמעט לחלוטין כניסת זרים לישראל. עם הזמן, אושרו כניסות בתנאים מסוימים, ובחודשים ינואר עד אפריל 2021 נרשמו כניסות של אלפים בודדים של מבקרים בלבד.

מסוף חודש מאי החל פיילוט של הכנסת קבוצות מאורגנות של תיירים מחוסנים לישראל. המבצע החל לאחר מבצע "שומר החומות" ובמהלך יוני נרשמו 39.1 אלף כניסות מבקרים לישראל. ביולי כאמור נרשמו 50.1 אלף כניסות, וזהו מספר המבקרים הגבוה ביותר מאז פרוץ משבר הקורונה בחודש מרץ 2020היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים