סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

רשות המסים צריכה לעצור רגע לפני קריסת העצמאים

מאות אלפי עצמאים קיבלו דרישה להחזרת המענקים שקיבלו בתקופת הקורונה; "אי אפשר להסתכל על שנת המס של 2020 כעומדת בעצמה, צריך לדחות את התשלומים בחצי שנה"

מאות אלפי עצמאים קיבלו בתקופה האחרונה מייל שעיקרו – עד סוף החודש עליכם להחזיר את כל המענקים שקיבלתם מרשות המסים ואשר אינכם זכאים להם. עבור כל עצמאי מדובר בסכומים שונים,  מאלפי שקלים בודדים ועד עשרות אלפי שקלים אם לא יותר.

יצוין כי רשות המסים אמרה בזמנו כי עצמאים שיקבלו כספים שלא מגיעים להם ייאלצו להחזירם אך התיזמון של רשות המסים לא יכול להיות אומלל יותר.

כאשר מדינת ישראל לא יודעת לאן פניה מועדות בכל הקשור לווירוס הדלתא, כשהנהגת המדינה לא יודעת אם אנחנו צועדים לסגר או לא, סגר שיסגור ויחרב סופית את העסקים שהצליחו לשרוד את הסגרים הקודמים זה ממש לא הזמן לבוא ולבקש את אותם המענקים שלא בטוח שיש אותם לציבור.

מי שיש לו אותם ויוכל לשלמם ירגיש שסכום כסף זה יהיה חסר לו, בהמשך, אם יגיע סגר ואז לתקופת החגים. למי שסכום כסף זה לא קיים לו וייאלץ לקחת הלוואות המשמעות היא אחת – סגירת העסק ופשיטת רגל.

ברשתות החברתיות ניתן למצוא ישראלים רבים שמתייעצים איש עם רעהו על מה ניתן לעשות, כיצד ניתן לערער על ההחלטה משום שהתזמון הוא בעייתי. כשמדינה שלמה תלויה על בלימה, כשמדינה שלמה לא יודעת מה יקרה איתה בעוד חודש, האם יהיה סגר או לא זה משפיע על המשק ועל העסקים בו. אנשים קונים פחות דברים לא נחוצים ובכך, מראש, מפחיתים את הצריכה ולכן החלה, למעשה, פגיעה בעסקים רבים.

רק לאחרונה עבר תקציב המדינה, תקציב דו שנתי שאמור לייצב את הכלכלה הישראלית. לכן, זה גם צריך לחלחל לעסקים - אי אפשר להסתכל על שנת המס של 2020 כעומדת בעצמה. צריך לחבר אותה יחד עם שנת המס של 2021 ולכן יש צורך בדחיית התשלומים בחצי שנה.

בעת הזו, תיזמון דרישת הכספים בחזרה הוא לא טוב ולא נכון כלכלית הן למשקי בית והן לעסקים. עד שלא נראה מה קורה בשנת 2021, עד שלא נראה כיצד ישרדו העסקים את התקופה הקרובה, עזבו אותם לפחות בחצי שנה הקרובה. 

* הכותב הוא עו"ד משה גרין, יזם בתחום החקלאות ועצמאיהוסף תגובה
 1. 5. משה גרין מגרין

  מאת: green123 | פורסם ב- 08/08/21 19:19
 1. 4. אכן כך קרה לי 37% ירידה באחת

  מאת: אילתיlrl | פורסם ב- 08/08/21 16:01
 1. 3. מסכים לחלוטין

  מאת: Kokk | פורסם ב- 08/08/21 15:17
 1. 2. הלוואי שגם מס היו גובים ככה

  מאת: GandalftheWhit | פורסם ב- 08/08/21 15:06
 1. 1. קרעו אותנו

  מאת: NINI5528 | פורסם ב- 08/08/21 14:41

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים