סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

סל המוצרים הבסיסי הזול ביותר בחודש יולי – ברשת מגה מרקט

המועצה לצרכנות מצאה שהרשת היקרה ביותר בחודש זה היא מיני סופר אלונית; הפער בין הרשת היקרה והזולה עומד על 38%; בחנויות המקוונות, חצי חינם היתה היקרה ביותר ורמי לוי – הזולה

המועצה לצרכנות ומשרד הכלכלה מפרסמים את נתוני מחירי סל המוצרים הבסיסי ברשתות השונות מדי חודש. סל המוצרים הבסיסי גובש ע"י הלמ"ס ומשרד הכלכלה והתעשייה והושק בדצמבר 2018, במטרה לעודד תחרות על מחיר הסל הנמוך ביותר בין השחקניות השונות בשוק ולאפשר לצרכנים אינפורמציה פשוטה ונגישה ביחס למחירי מוצרי צריכה הנרכשים על ידם באופן קבוע.

הסל הנבדק כולל 68 מוצרים מהקטגוריות חלב ומוצריו, לחם, מוצרי בשר ודגים, מזון יבש, פירות וירקות, ומוצרי טואלטיקה וניקיון. סל המוצרים כולל את המוצרים הבסיסיים שהם הנמכרים ביותר ומהווים נתח משמעותי מהוצאות משקי הבית.

מתוך רשימת הרשתות שנבדקו, הרשת שמכרה את סל המוצרים הבסיסי במחיר היקר ביותר בחודש יולי היא "מיני סופר אלונית", בה עמדה עלות הסל הנבדק בחודש יולי על 1,118 ₪. הרשת שמכרה את סל המוצרים הבסיסי במחיר הזול ביותר בחודש יולי היא "מגה מרקט" – עלות הסל הנבדק בחודש יולי עומדת על 811 ₪. פער המחירים בין הרשת היקרה לרשת הזולה ביותר בחודש יולי עומד על 38% שהם 307 ₪.

ברשתות ה"דיסקאונט", המאופיינות ברמת מחירים נמוכה יחסית, פער המחירים בין הרשת היקרה לזולה ביותר  עומד על 8% שהם 69 ₪. הרשת היקרה ביותר היתה שוק מהדרין, בה עלה הסל הבסיסי 905 ש"ח והרשת הזולה ביותר היתה ויקטורי, עם עלות של 836 ש"ח לסל.

מתוך רשימת חנויות האונליין שנבדקו, פער המחירים בין הרשת היקרה לזולה עומד על כ- 16% שהם 135 ₪. עלות הסל הממוצעת ברשתות האונליין עומדת על 900 ש"ח.

בהשוואה לחודש יולי בשנת 2020, רמי לוי, קינג סטור וויקטורי הציגו את ירידת המחירים הגבוהה ביותר בשיעור ממוצע של כ-5% בהתאמה. הרשת סלאח דבאח הציגה את עליית המחירים הגבוהה ביותר בשיעור של 4%.

בהשוואה לחודש הקודם (יוני 2021), פרש מרקט הציגה את ירידת המחירים הגבוהה ביותר בשיעור של 3% (27 ₪). הרשתות קואופ שופ ומחסני השוק הציגו את עליית המחירים הגבוהה ביותר בשיעור של 4% (36 ₪) כל אחת. הוסף תגובה
  1. 1. מה הבעיה לעשות טבלה עם שם הרשת והמחיר . למה לסבך (לל"ת)

    מאת: הכי טוב פשוט | פורסם ב- 11/08/21 18:33

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים