סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

לימודים פיננסיים – לקבל החלטות בנושא לעתיד שלנו

מהם לימודים פיננסיים ומדוע אנו ממליצים עליהם באפן כללי וספציפית במצב המאתגר בו אנו נמצאים כיום? איזה אפשרויות יש ללימודי נדלן ולימודי השקעות שכדאי להכיר?

התקופה הנוכחית אינה תקופה פשוטה או נוחה לקבלת החלטות בנוגע לעתיד שלנו – מגפת הקורונה עדיין מתפשטת בארץ בעולם ומכניסה את המשק המקומי ואת מרבית המדינות והשווקים הבינלאומיים להקפאות חוזרות ונשנות למצבים המתאפיינים באי וודאות גבוהה במיוחד, אך אפילו עוד לפני הקורונה התזזיתיות וקצב השינויים ההיסטרי בעולם הטכנולוגיה ובתחומי חיים רבים ומרכזיים הפכו את הבחירה בתחום לימודים והתמקצעות, למשל, לקשה ומאתגרת במיוחד. בתקופה מיוחדת שכזו, ניתן בכל זאת להצביע על כמה תחומים הנראים יציבים ועמידים יחסית בפני הזעזועים העוברים על המשק. דוגמה טובה לכך ניתן למצוא בענף הלימודים הפיננסיים.

מהם לימודים פיננסיים?

מהם לימודים פיננסיים ומדוע אנו ממליצים עליהם באפן כללי, וספציפית במצב המאתגר בו אנו נמצאים כיום? ובכן, שם זה הוא כללי ורחב ומתייחס למספר תחומי לימודים ועיסוק שונים, הקשורים כולם למערכת הפיננסית בצורה כזו או אחרת. מיד נסקור לפחות שניים מהתחומים הנכללים תחת ההגדרה של "לימודים פיננסים", אך באופן כללי מדובר למשל באנשי מקצוע העוסקים בעולם הכספים, הביטוח, הנדל"ן, ההשקעות וכיוצ"ב.

בעוד המשותף למקצועות הפיננסיים השונים הוא כמובן העיסוק בפיננסים, בכספים ונכסים, בצורה כזו או אחרת, ניתן כבר להתחיל ולהבין מדוע מדובר בתחומים המומלצים ללימודים ורכישת מקצוע בהם, במיוחד כיום – רבים מהתחומים הנכללים בעולם הפיננסים הרחב והמגוון עמידים יחסית בפני זעזועים מרכזיים המאפיינים את המשק המקומי והבינלאומי כיום. זאת מכיוון שגם (ואולי במיוחד) בתקופות של משבר וחוסר וודאות עולה עוד יותר הביקוש לאנשי מקצוע אשר יכולים לסייע ללקוחותיהם להתמודד עם המצב, לפחות מבחינה פיננסית. לכן מדובר בלימודים המהווים "הימור בטוח" יחסית מבחינה תעסוקתית, גם בטווח הרחוק.

לימודי נדל"ן

דוגמה ראשונה שנביא כאן ללימודים פיננסיים הם לימודי נדלן - קורס יזמות נדל"ן, קורס תיווך וכיוצ"ב. גם עולם הנדל"ן הוא מקום טוב, יציב ואטרקטיבי להיכנס אליו בתקופה שכזו, שכן תחום רחב ומרכזי שכזה פשוט אינו יכול להפסיק פעילותו, גם בתקפה של מגפה עולמית, ותמיד נשאר רלבנטי עבור כלל האוכלוסייה – אנשים עדיין קונים ומוכרים בתים ונכסי נדל"ן מפני שזהו מרכיב בסיסי בכלכלה ובחיים המודרניים, ובהתאמה נהנים אנשי נדל"ן ממקורות תעסוקה והכנסה יציבים לאורך זמן. מי שפונה ללימודי נדל"ן כיום יכול לדעת ברמה יחסית גבוהה של וודאות כי יהיה לו שוק תוסס ועשיר באפשרויות לפעול בו, גם בעד שנה א חמש שנים מהיום וגם לאור המשך התפתחויות בלתי צפויות ומשבשות דוגמת אלו של השנה וחצי האחרונות

לימודי שוק ההון

דוגמה שנייה ומצוינת ללימודים פיננסיים אשר רלבנטיים כיום יותר מתמיד היא זו של לימודי שוק ההון. גם כאן מדובר בתחום רחב יחסית המכיל אפיקי פעלה אפשריים רבים, החל ממסחר יומי בשוק ההון, דרך הסבת אקדמאים לעולם הבנקאות ועד לימודי השקעות מסחר מתקדמים. כאן ניתן למצוא הן לימודים המקנים את האפשרות לעבוד כשכירים במשרות נחשקות ויציבות והן קורסים המאפשרים לפתח קריירה עצמאית בשוק ההון, הן כסוחרים עצמאיים והן כאנשי מקצוע.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים