סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

איך תבחרו את המקלדת הנכונה לגיימרים

להלן קריטריונים לבחירת מקלדת נכונה לגיימינג באמצעותם נוכל להבין מהם ההבדלים המהותיים שבין מקלדת גיימינג לבין מקלדות רגילות

בדמה לאביזרים בסיסיים נוספים למחשב, גם מקלדות הופכות למשהו שונה ויוצא דופן כאשר מגיעים לעולם הגיימינג. חוויית המשחק, המשותפת כיום למיליונים בכל רחבי העולם, מחייבת שימוש במקלדת ייעודית ושונה במהותה ממקלדות "רגילות" של מחשבים. להלן כמה קריטריונים לבחירת מקלדת נכונה לגיימינג, באמצעותם נוכל להבין כמה מההבדלים המהותיים שבין מקלדת גיימינג לבין מקלדות רגילות:

חוטית או אלחוטית – כיום יותר ויותר אביזרים וציוד היקפי למחשב הופכים אלחוטיים וכך גם מקלדות, אך בדיוק כאן נבדלות מקלדות הגיימינג ממקלדות "רגילות" – במקרה של מקלדת גיימינג מרבית הדגמים יהיו חוטיים, וזה לא במקרה. מרבית הגיימרים מעדיפים מקלדת גיימינג חוטית, מכיוון שמקלדות אלו מתאפיינות בזמן התגובה המהיר ביותר, והן תמיד האמינות ביותר. כך כל פקודה שאנו מקישים מתקבלת במהירות ובוודאות, מה שלא תמיד קורה במקרה של מקלדת אלחוטית (למשל – כאשר הסוללות חלשות, קיימת הפרעה מסוימת בקליטה וכד’).

תאורה – כמעט בכל מקלדת גיימינג שמכבדת את עצמה כיום נמצא תאורת RGB המקשטת את הדליקים ואת המקלדת כולה. חשוב להבין שהתאורה במקלדת אמנם מוסיפה אווירה לסביבת המשחק, אך היא גם שימושית מבחינות שונות. בעיקר, היא מאפשרת לשחק גם בתנאי חושך חלקי, ובמשחקים רבים היא משמשת גם לפונקציות שונות הקשורות למשחק. חשוב לשאול ולבחון האם התאורה במקלדת גיימינג שאתם רוכשים מגיעה עם תוכנה ייעודית, ובמידה וכן – מה תוכנה ז מאפשרת? במקרים רבים ניתן ממש לתכנת את התאורה ולשלב אותה בצורות שונות במשחקים עצמם.

גודל ומשקל – מקלדת גיימינג לרוב תהיה כבדה, גדולה ו"מסורבלת" יותר מאשר מקלדות רגילות, וזה לא צריך להרתיע אתכם. להיפך – מכיוון שמקלדת זו אמורה להכיל יותר פונקצית ולספק לנו יותר אפשרויות מאשר במקרה של מקלדת רגילה לשימוש רגיל (שאינו משחקים) במחשב, היא לרוב גם תהיה גדולה וכבדה יותר. מאחר ורוב הגיימרים משחקים ממקום קבוע בבית ולא מחליפים יותר מדי את הסביבה בה הם משתמשים במחשב למשחקים, הגודל והמשקל לא צריכים להטריד אתכם יותר מדי.

מקלדת גיימינג ארגונומית – במידה ואתם מוצאים מקלדת גיימינג אשר העיצוב שלה לוקח בחשבון גם שיקולים ארגונומיים (של הנדסת אנוש והאופן בו הגוף שלנו משתמש באביזר), כדאי לשקול להעדיף אותה. למשל – משענת עליה ניתן להניח את היד והאמה או מקום ייעודי להתקנת משענת שכזו. בהתחשב בכך שלרב אנו מבלים שעת על גבי שעות מדי שבוע במשחקים מול המחשב, תמיכה טובה יותר בחלקים הרלבנטיים בגוף היא רצויה ומבורכת.

סוג האחריות – כמו כל אביזר אלקטרוני אחר, גם במקרה של מקלדת גיימינג חשוב לוודא שאתם מקבלים אחריות מלאה על המקלדת. אך מכיוון שמדובר במקלדת אשר עובדת קשה יתר מאשר מקלדות רגילות, כדאי לשים לב לסוג ותנאי האחריות – האם מדובר באחריות לתקופת זמן מסוימת בלבד, או שמה היא תלויה במדד אחר דוגמת מספר הקלקות? במקומות מסוימים תמצאו גם תעודות אחריות כאלו, דוגמת אחריות סטנדרטית עד מספר מסוים של כמה עשרות מיליוני הקלקות.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים