סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

השוואת ביטוחי רכב – לא כדאי להתעצל

בני אדם יכולים לאסוף קופונים כדי לחסוך כמה שקלים אבל כשמדובר בהוצאות הגדולות, הם מתעצלים להשקיע בהשוואת מחירים הכרחית. מה חשוב לדעת על השוואת ביטוחי רכב?

בני אדם הם לפעמים יצורים לא הגיוניים, לפחות בכל מה שנוגע להתנהלות הצרכנית שלהם. הם יכולים לאסוף קופונים כדי לחסוך כמה שקלים על דגני בוקר, אבל כשמדובר בהוצאות הגדולות והקבועות, הם מתעצלים להשקיע בהשוואת מחירים הכרחית.

כך למשל בכל מה שקשור לרכב. בין אם יש לכם רכב חדש ובין אם יש לכם רכב ישן, אתם הרי חייבים לבטח אותו לפחות בביטוח חובה שיכסה את נזקי הגוף של מי שנפגע במקרה של תאונה. רוב בעלי הרכבים לא מסתפקים בביטוח חובה, אלא רוכשים גם ביטוח מקיף, שיכסה גם נזקי רכוש, גניבה או פריצה, או לפחות ביטוח צד ג’, שיכסה אותם במקרה שהרכב שלהם גרם נזק לצד שלישי. אלא שלעתים קרובות את הפעולה הבסיסית של השוואת ביטוחי רכב הם מתעצלים לעשות.

השוואת ביטוחי רכב – לא רק עניין של מחיר

ביטוח לרכב הוא מוצר מיוחד, מפני שהוא מורכב מכמה רבדים וכולל הרבה מאוד סעיפים. בניגוד להשוואת מחירים שהצרכן עושה כשהוא רוצה לקנות סמארטפון, למשל, השוואת ביטוחי רכב מחייבת להשוות בין מוצרים מגוונים שנבדלים ביניהם לא רק במחיר, אלא גם את בתכולה – כלומר, בפוליסה.

אמנם, פוליסת ביטוח חובה היא פוליסה אחידה וחברות הביטוח לא יכולות לבחור לגרוע ממנה פרטים, ועדיין – מי שמבצע השוואת מחירי ביטוח חובה מגלה שונות במחירים.

כשמדובר בפוליסת ביטוח מקיף, השוואת ביטוח רכב היא אפילו חיונית יותר, וכאמור, לא מדובר רק בהשוואת המחיר הסופי אלא בהשוואת סעיפי הפוליסה. חשוב לבדוק מה יהיה גובה ההשתתפות עצמות (במוסך הסדר ובמוסך מחוץ להסדר), אילו מוסכים כלולים ברשימת מוסכי ההסדר, מהו שיעור הנזק שמעליו הרכב מוגדר כטוטאל לוס, אילו אמצעי מיגון דורשת חברת הביטוח, האם תקבלו רכב חלופי במקרה של תאונה, האם חברת הביטוח מבטיחה לתקן את הרכב בחלקי חילוף מקוריים ועוד מגוון סעיפים.

כאמור, מי שרוכש ביטוח לרכב ולא מעוניין בביטוח מקיף, יכול לבחור להוסיף לביטוח החובה רק ביטוח צד ג’. גם כאן יכולים להיות הבדלים משמעותיים וחשוב לדעת לעבור על הסעיפים השונים ולבדוק איזו חברה מספקת לכם את התמורה הטובה ביותר במחיר המשתלם ביותר.

בעת ההשוואה, במידה שיש לכם ילדים שהם נהגים צעירים, כדאי מאוד לברר גם כמה עולה ביטוח עבורם. ביטוח לנהג חדש ו/או צעיר הוא ביטוח יקר והדבר עשוי להכריע את הכף מבחינתכם.

למעשה, את השוואת מחירי ביטוח הרכב מומלץ לעשות עוד לפני שאתם מחליטים איזה רכב לקנות, כי המחיר עלול להשפיע על ההחלטה. אם תדעו שהרכב שאתם מתלבטים לגביו כרוך בהוצאהגבוהה על הביטוח, אולי תחליטו לבחור ברכב אחר. בנוסף, חשוב מאוד לא לנוח על זרי הדפנה, אלא לקבל הצעות ביטוח רכב בכל שנה מחדש. ייתכן שהצעה שהייתה משתלמת לפני שנה או שנתיים, כבר פחות משתלמת היום. חברות הביטוח נמצאות בתחרות עזה, וכדאי להיות עם אצבע על הדופק ולפנות לקבל הצעות מכמה חברות לפני שמחדשים את ביטוח הרכב.

מומלץ מאוד להשוות גם את נושא השירות ולשמוע המלצות מחברים, שכן מעבר למחיר ומעבר למה שהפוליסה כוללת או לא כוללת, סוגיית השירות שתקבלו מחברת הביטוח שלכם היא בעלת חשיבות רבה. אמנם, בשגרה אינכם נמצאים כמעט במגע כלשהו עם החברה, אך במצב של תאונה או גניבת הרכב, שירות טוב יהיה חיוני כדי לצלוח את הקשיים שתתמודדו איתם.

האמור בעמוד זה אינו מהווה תחליף לייעוץ, והוא כפוף לתנאי החברה והפוליסה הרלוונטית.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים