סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

המסחר בבורסת ת”א ננעל בעליות, שהתמתנו לקראת הסגירה

מדד ת"א 35 התחזק כ - 0.50%, מדד ת"א 90 עלה כ – 0.30%. מקרב הסקטוריאליים: מדד הביומד הוביל את העליות כשהתחזק 2%, הנפט והגז עלה כ – 1.10%

הבורסה בת"א נסגרה היום בעליות שערים שהתמתנו לקראת סוף יום המסחר. מדד ת"א 35 עלה 0.51%, ת"א 90 עלה 0.27% ומדד ת"א 125 עלה 0.42%. באשר למדדים הסקטוריאליים, מדד הביומד בלט כשטיפס 2%, מדד הנפט והגז עלה 1.14%, מדד הביטוח עלה 1.81%, מדד הבנקים עלה 0.69% ומדד הנדל"ן עלה 0.52%. בגזרת הירידות: מדד התקשורת ירד 0.29%.

מניות פועלים, לאומי וטבע, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בעלייה. מניות מזרחי טפחות, נייס, דיסקונט, קבוצת עזריאלי ושופרסל, ריכזו מחזורי מסחר גדולים בירידה.

עלייה בולטת נמדדה היום במניית באטמ שעלתה 6.30%. אחריה עם שיעורי עליות בולטים היום: מגדל ביטוח, אייאיאס, אלומיי, קבוצת דלק, הפניקס, דמרי ופריגו.

את שיעורי הירידות הגדולים הובילה היום מניית אפולו פאוור שירדה 3.93%, ואחריה ירדו מניות אינרום, פוקס, לייבפרסון, קומפיוגן, אוגווינד, בונוס ביוגרופ  ודלתא מותגים.

היקף המסחר היום עמד על כ - 1.98 מיליארד ₪.

בניו יורק נפתח שבוע המסחר בעליות של רוב השערים הרכזיים, ובאירופה מסכים ירוקים.

משרד האוצר מדווח כי בחודש אוגוסט 2021 הסתכמו הכנסות המדינה ממסים ב - 32.8 מיליארד ₪. במסים ישירים נרשמה עליה משמעותית בעקבות גידול בפעילות עסקית, במימוש רווחי הון, בניכויים משכר ובפעילות בנדל"ן.

יורוג’ן פארמה הנסחרת בנאסד"ק מפרסמת נתונים קליניים חדשים בכנס האגודה האמריקאית לאורולוגיה. ד"ר מארק שונברג, המנהל הרפואי של יורוג’ן: "הטכנולוגיה הקניינית של החברה,RTGel מאריכה באופן משמעותי את משך השהייה של התרופה בגוף והינה התקדמות משמעותית בטיפול".

יצרן שבבים גלובלי יפרוס בקווי הייצור שלו את פלטפורמת הפריזם של נובה. איתן אופנהיים נשיא ומנכ"ל החברה: "בהמשך לתוצאות השיא של הרבעון השני והתחזיות החזקות לרבעון השלישי, אנו צופים שנובה בדרכה לשנת שיא נוספת".

משרד התקשורת הודיע כי יבטל את דמי הקישוריות בטלפון הקווי והנייד. המשרד יבצע הפחתה הדרגתית לאורך שלוש שנים של תעריף הקישוריות בשוק הנייד, הקווי והבינלאומי. על פי ההחלטה, לאחר תקופת ההיערכות יופסקו בהדרגה התשלומים עבור השלמת שיחה ברשת אחרת.

 גילת זכתה בחוזה בהיקף של 12 מיליון דולר להפעלת רשת תקשורת בפרו. החברה תספק שירותי תפעול ותחזוקה לתקופה של שלוש שנים לרשת הפס הרחב האזורית: "זוהי אבן דרך המקרבת אותנו להשגת יעד הכנסות חוזרות של 50 מיליון דולר בשנה מפרו".

מסקירת לאומי: "מחירי הנפט ממשיכים לעלות בעקבות סופת ההוריקן איידה. ייצור הנפט במפרץ מקסיקו נותר נמוך בכ - 77% גם שבוע אחרי שהסופה פגעה בארה"ב. בטווח הבינוני, הגידול בתפוקת הנפט של אופ"ק וחולשת ביקושים עקב הקורונה מגבירים הסיכויים לירידה במחיר".

העומס בנמלי ישראל גורם לפגיעה בייצוא בהיקף של 16 מיליון ₪ ביום. דוח הכלכלנית הראשית באוצר, שירה גרינברג, מראה שהשהייה הממוצעת של אנייה בנמלי חיפה ואשדוד בשנת 2021 עלתה בכ - 46 שעות בהשוואה לנתוני 2019. התפוקה הממוצעת ירדה בכ - 11% בממוצע.

רני צים קיבל היתר בניה למרכז מסחרי ברהט בעלות של כ - 65 מיליון שקל. בשלב הראשון, החברה תקים כ - 6,700 מ"ר שטחי מסחר בעלות של 50 מיליון ₪. ה -NOI השנתי הצפוי מהפרויקט כולו עומד על כ - 8 מיליון שקל.

אלמור חתמה על הסכם לפעילות משותפת עם דוראל בפולין: החברה תרכוש 27% מדוראל אנרגיה פולין, העוסקת בייזום פרויקטי אנרגיה מתחדשת במדינה, בהיקף של כ - 400 מגה - וואט; בתמורה יוקצו לקבוצת דוראל 4.99% ממניות החברה.

 אלביט מערכות זכתה בחוזים בהיקף של 56 מיליון דולר. החברה תספק יכולות לוחמה תת-מימיות נגד צוללות, עבור חיל ים באסיה-פסיפיק. החוזים יבוצעו במהלך תקופה של 12 חודשים.

מסקירת פועלים: "עלייה בציפיות לאינפלציה: תחזית האינפלציה ל - 12 החודשים הקרובים עומדת על 1.6%, אך קיים מספר גדול של גורמים שעשויים להביא לאינפלציה גבוהה יותר. הריבית לא צפויה להשתנות בשנה הקרובה".

אקזיט לאיתמר  מדיקל שנמכרת ב - 538 מיליון דולר. הרכישה תאפשר ל - ZOLL לאתר ולטפל בחולים קרדיולוגיים שאינם מאובחנים. מחיר הרכישה מהווה פרמיה של 50% על מחיר המניה.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים