סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

תורפז רוכשת שליטה בחברת FIT הבלגית ב-12.9 מיליון דולר

FIT מייצרת, מפתחת ומשווקת טעמי Savory; תורפז רוכשת 60% בחברה עם אופציה לרכישת 40% האחוזים הנותרים אחרי שלוש שנים

תורפז תעשיות, המפתחת ומייצרת אלפי תמציות טעם וריח, חומרי ביניים וחומרי גלם ומשווקת ומוכרת אותם בלמעלה מ-30 מדינות ברחבי העולם, מדווחת היום על רכישת 60% מחברת Food Ingredients Technology (FIT) הבלגית העוסקת בייצור טעמי Savory, ב- 12.9 מיליון דולר (10.9 מיליון אירו).

העסקה, עליה דיווחה תורפז בתשקיף טרם הנפקתה, נעשית במרביתה במניות. FIT בבעלותו וניהולו של דויד לנדאו שיצטרף לצוות הניהול של תורפז ויחזק את מוטת הניהול בתחום הטעמים, צומחת במהירות בתחומה ופועלת במערב אירופה בעיקר בבנלוקס, לחברה מגוון מוצרים ולקוחות שיש בהם יכולת ל- cross selling בין תורפז ל- FIT.

הרכישה תתבצע באמצעות תשלום מזומן של 20% מהסכום ו-80% באמצעות הקצאת מניות תורפז תעשיות על בסיס מחיר ממוצע של המניה ב- 30 הימים לפני מועד החתימה, כמו כן, מוענקת לתורפז אופציית לרכישת יתרת הון המניות של FIT (40%) לאחר 3 שנים למשך תקופה של 12 חודשים. תמורת האופציה תשולם במזומן ותחושב על בסיס מכפיל 9 על ה- EBITDA השנתי הממוצע, לפי 12 הרבעונים האחרונים לפני מועד מימוש.

FIT מציגה שיעורי צמיחה גבוהים, מחזור המכירות שלה הסתכם בשנת 2020 לסך של כ-8.9 מיליון אירו וה-EBITDA המתואם הסתכם לסך של כ-2.05 מיליון אירו (כ- 23.2% מהמכירות). בשנת 2019 הסתכם מחזור המכירות של החברה לסך של 5.1 מיליון אירו וה-EBITDA המתואם הסתכם לסך של כ-0.85 מיליון אירו (כ-16.7% מהמכירות).

קרן חזון, יו"ר ומנכ"לית קבוצת תורפז, מסרה: "רכישת FIT הינה צעד חשוב ביישום תוכניתה האסטרטגית של תורפז להרחבת תחום טעמי ה- Savory והיא מייצרת עבורנו רגל משמעותית במערב אירופה.

FIT תסייע לנו להרחיב את סל המוצרים אותו אנו מציעים ללקוחותינו בתחום הטעמים ותיצור מינוף של סינרגיות בין חברות הקבוצה בכל העולם בתחומי הרכש, הפיתוח וה- cross selling. אני מברכת את דויד לנדאו על הצטרפותו לצוות הניהול המוביל של החברה ובטוחה שיתרום ויחזק את יכולותינו בתחום הטעמים."היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים