סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

כתר פלסטיק הגישה תשקיף לקראת הנפקה בארה”ב

הקבוצה מתכוונת לגייס כחצי מיליארד דולר בהנפקה ראשונית בנאסד"ק לפי שווי של כ-2.5 מיליארד דולר; במפעלי כתר בישראל יוצרו בשנה האחרונה 16 מיליון פריטים שונים שנמכרו בכ-100 מדינות

קבוצת כתר, יצרנית מוצרי הפלסטיק, מודיעה היום כי היא הגישה לרשות לניירות ערך בארה"ב תשקיף לקראת אפשרות להנפקת מניות רגילות של החברה לציבור ב-NYSE תחת הסימול KETR. טרם נקבע מספר המניות שיוצע או שווי המניות שיוצע לציבור.

ההצעה של המניות לציבור תיעשה באמצעות תשקיף בלבד. התשקיף הוגש לבורסה לניירות ערך בארה"ב אך טרם נכנס לתוקף. על פי הערכות בשוק כתר שואפת לגייס כחצי מיליארד דולר, לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר בהנפקה, ומתכוונת להנפיק לציבור כ-20% מהונה. כדאי לציין שכמחצית מהסכום אותו שואפת החברה לגייס יופנה להחזר חוב של הלוואת בעלים.

כתר נוסדה בישראל ב- 1948 על ידי משפחת סגול. מרכז החדשנות ומרכזי הפיתוח של כתר נמצאים בישראל, וכך גם 9 מתוך כ-20 מפעליה בעולם, כאשר בשנה הקרובה יוקמו 2 מפעלים נוספים, שיציעו מאות מקומות עבודה חדשים.

כתר ישראל היא יצואנית המכולות הגדולה בארץ עם כ-55 אלף מכולות שייוצאו מישראל לרחבי העולם בשנה האחרונה. במפעלי כתר בישראל יוצרו בשנה האחרונה לבדה 16 מיליון פריטים שונים שנמכרו בכ-100 מדינות בכל רחבי העולם.

בישראל נמצא גם מרכז הכובד העסקי של ניהול פעילות ה-OUTDOOR שמהווה כיום את מנוע הצמיחה של הקבוצה. הקבוצה מעסיקה מעל 5000 עובדים ברחבי העולם. בכתר ישראל מועסקים קרוב ל-3000 עובדים.

את הקבוצה הגלובלית מנהל אלחנדרו פנה בארה"ב, והיא מחולקת בפעולותיה ל-3 אזורים עסקיים גלובליים: אירופה, צפון אמריקה וישראל. בעוד באירופה וצפון אמריקה הייצור והמכירה הם לוקאליים, האזור הישראלי מייצר ומייצא מהארץ - לכל העולם. הטריטוריה הישראלית מנוהלת ע"י אודי שגיא ויפתח סחר (מנכ"לים משותפים), המכהנים גם כ-officers בהנהלה המצומצמת של הקבוצה.

על פי נתוני התשקיף, החברה סיימה את הרבעון השני של 2021 עם הכנסות של כ-445 מיליון אירו, אך בשורה התחתונה הפסידה כ-4.7 מיליון אירו, שיפור קל לעומת הרבעון המקביל בו הפסידה כ-7.5 מיליון אירו.

חברות הדירוג העסקיות S&P ומודיס קבעו כי כתר ממשיכה להציג שיפור בביצועיה והן חוזות עבורה המשך צמיחה וגידול. קבוצת כתר נמצאת בשליטת קרן BC פרטנרס המחזיקה ב-80% ממניות החברה אותן רכשה בשנת 2016.

באחרונה השיקה כתר פעילות ארצית ללא מטרת רווח לאיסוף ומיחזור מוצרי פלסטיק, בשיתוף עם עיריות ורשויות מקומיות. בתהליך הייצור כתר משתמשת בממוצע ביותר מ- 40% חומר גלם ממוחזר עם יעד שאפתני להגיע ל-55% ב-2025 עם אפס פסולת להטמנה.

החתמים המובילים את המהלך: גולדמן זאקס, JP מורגן, BoFa Securities ו-Jefferies . כחתמים משותפים ישמשו:RBC Capital Markets, LLC, BC Partners Securities LLC, Robert W. Baird & Co. Incorporated, Oppenheimer & Co. Inc., Piper Sandler & Co. Truist Securities, Inc BNP Paribas Securities Corp ישמש כמנהל משותף.הוסף תגובה
  1. 3. מצד שני

    מאת: GandalftheWhit | פורסם ב- 19/09/21 17:01
  1. 2. מה רע שהם מנפיקים בחו"ל?

    מאת: ATUK19 | פורסם ב- 19/09/21 15:56
  1. 1. ארור הפלסטיק

    מאת: ran018 | פורסם ב- 19/09/21 15:25

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים