סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

שפיר והפניקס חתמו על ההסכם לרכישת רשת הדיור המוגן ”עד 120”

תמורת הרכישה תשלם שפיר 600 מיליון ש"ח ותעביר לרשת שתי קרקעות שבבעלותה; הרכישה נעשית לפי שווי של 1.35 מיליארד שקל; שפיר תחזיק ב-53% ברשת, הפניקס תישאר עם 47%

חברת שפיר וחברת הפניקס דיווחו היום לבורסה על חתימת ההסכם לרכישת 53% מרשת הדיור המוגן "עד 120" מחברת הפניקס, במסגרתו תרכוש שפיר מגורים כ-44.1% (במישרין ובעקיפין) מעד 120, כולל חלק הלוואות הבעלים ושטר ההון הקיימים, בתמורה לתשלום במזומן של 600 מיליון ₪ ולפי שווי חברה של 1.35 מיליארד של.

בנוסף לרכישת המניות, שפיר מגורים מעבירה לרשת הדיור המוגן שתי קרקעות שבבעלותה, האחת בירושלים והאחרת בנס ציונה, אשר מיועדות לדיור מוגן, משרדים ומסחר, ונמצאות בשלב הפיתוח, בשווי של כ-245 מיליון ₪.

בתמורה לקרקעות אלו הוקצו לשפיר מגורים מניות חדשות בחברה כך שלאחר השלמת רכישת המניות וההקצאה, שפיר מגורים תחזיק (במישרין ובעקיפין) בכ-53% והפניקס תחזיק בכ-47% מעד 120. עם השלמת העסקה, המותנית באישורים רגולטוריים, תהפוך שפיר לבעלת השליטה ברשת.

החברה הממוזגת תאפשר הגדלת רשת הדיור המוגן והמשך פעולות ייזום להרחבת הרשת באופן שיענה על הביקוש הצפוי של השוק. זכויות הדיירים בבתי הדיור המוגן לא יושפעו מהשלמת העסקה ומשינוי השליטה, והחוזים של עד 120 מול צדדים שלישיים בכלל והדיירים בפרט יישארו ללא שינוי.

שי לינדנר, סמנכ"ל כספים שפיר הנדסה: "שפיר מגורים ממשיכה באסטרטגיה של הרחבת תחום הדיור המוגן, וזאת לצד פעילות היזום בתחום הנדלן למגורים ובתחום המרכזים המסחריים. אנו מאמינים כי השותפות עם קבוצת הפניקס תאפשר המשך ייזום של נכסים נוספים והשבחה של הקיימים ומצפים כי עסקה זו תביא ערך לבעלי המניות של החברות וגם לדיירים הנוכחים והעתידיים של הרשת. לרשת עד 120 הנהלה חזקה שהביאה אותה להיות מבוקשת ויוקרתית, ואנו מברכים את הנהלת הפניקס שהובילה עד כה את החברה ומצפים להמשך צמיחת הרשת בשותפות"

מני נאמן, משנה למנכ"ל קבוצת הפניקס ויו״ר דירקטוריון עד 120: "העסקה היא המשך יישום האסטרטגיה שפרסמה הפניקס למיקוד בפעילויות הליבה לצד השבחת ערך החברות הבנות. אנו מאמינים שהשילוב בין הניסיון הרב אותו מביאה הנהלת עד 120 בתחום הדיור המוגן לבין היכולות של שפיר בתחום הייזום והבנייה והשותפות עם הפניקס יביא ערך לדיירי הרשת ויניב הצלחה".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים