שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

כמה עולה עבודת גבס ואיך לחסוך בעלויות?

עבודות גבס הן בלי ספק אפשרות מעולה לקחת בית קיים ולשדרג אותו כמעט בלי היכר, ולכן מרבית האנשים שמעוניינים לשפץ את ביתם או לשדרג דירה חדשה, בוחרים בדרך זאת

לפני שגם אתם מזמינים איש גבס לביתכם, יש כמה דברים שצריך לדעת על המחיר ועל הדרכים השונות להבטיח איכות עבודה גבוהה לצד מחירים הוגנים ולעתים אפילו זולים.

כמה צריכה לעלות עבודת גבס?

מחיר עבודת גבס מאוד דינמי ויכול לנוע בטווחים מאוד גדולים של מחירים. בעוד שישנן עבודות גבס קטנות או תיקונים שהמחיר שלהם לא יעלה על מאות שקלים, יש עבודות גבס מורכבות וענקיות שהמחיר יכול להגיע לאלפי שקלים ואפילו יותר מזה.

יחד עם זאת אם נסתכל על ממוצע המחירים, אפשר לראות שבדרך כלל מדובר בעבודות כמו בניית קירות או הנמכת תקרה גבס למזגן שהעלות שלהן מסתכמת באזור ה-3,000 ₪ עד 5,000 ₪ אם כי כמובן שהדבר תלוי בכמה מרכיבים:

  1. כמות העבודה: ככל שההיקף של העבודה רחב יותר ככה המחיר יעלה באופן טבעי אך שימו לב שבעבודות גבס שמתומחרות לפי מטר, המחיר הכללי אולי יעלה אך המחיר לכל מטר ילך וירד ככל שהעבודה רחבת היקף.
  2. המורכבות: ישנן עבודות גבס פשוטות כמו הנמכת תקרה, וישנן עבודות מורכבות יותר כמו תקרה צפה או בניית מזנון. כמובן שהעלות הממוצעת תעלה ככל שהעבודה מורכבת יותר.
  3. איך מבצעים את העבודה: זה אולי הסעיף המורכב ביותר בהצעת המחיר מפני שיכול להיות שכלפי חוץ עבודות גבס יראו דומות אך אם נתמקד בפרטים, לעתים קרובות נגלה הבדלים עצומים. סוגי חומרי הגלם, עבודה עם חיזוקים טובים יותר, עמידה בתקנים (או שלא), תו תקן על לוחות הגבס וכיוצא בזה. כמו כן צריך להבין מה התמורה שמתקבלת והאם היא כוללת גם החלקה בשפכטל וצבע ואם כן, אז בכמה שכבות מילוי וצביעה מדובר. כל הפרטים ה"קטנים" האלה יכולים לעשות הבדלים מהותיים מבחינת התוצאה המתקבלת.
  4. מי מבצע את העבודה: אחד הדברים הכי מעניינים הוא לראות את ההבדלים בהצעות מחיר של אנשי גבס שונים ולא תמיד להבין איך יכולים להיות הפרשים כאלה. אנו מדברים על מקרים של הפרשים של עשרות ומאות אחוזים ובאופן טבעי נשאלת השאלה האם באמת ההפרשים האלה כל כך מוצדקים? לפניכם התשובה.

 

האם יש קשר בין איכות למחיר

אם תשוו מספר קבלני גבס (מומלץ מאוד), אתם יכולים לגלות הפרשים מאוד גדולים בין הצעות מחיר שונות. למה זה קורה והאם אפשר ללמוד מהמחיר על טיב העבודה?

לפני שנענה על כך צריך להבין מה ההבדלים שיכולים להיות מבחינת טיב העבודה והתשובה נחלקת לשניים:

גימור ומראה

אחד הדברים הראשונים ששמים לב אליהם הוא המראה של עבודת הגבס. מדובר באחד הדברים החשובים ביותר ובניגוד לפעולות אחרות, לכל איש גבס יש את שיטת העבודה שלו וההבדלים יכולים להיות מאוד משמעותיים.

לכן חשוב להבין איך הולכת להראות התוצאה והאם היא תואמת לציפיות שלכם. אפשר ומומלץ לעשות את זה באמצעות צפייה בעבודות קודמות של מי שנותן לכם הצעת מחיר.

אופן הביצוע

אופן הביצוע מאוד קריטי וחשוב להבין מה קורה מתחת לעבודת הגבס ולאופן שהיא נעשית.

ראשית, עליכם להבין מה כוללת כל הצעת מחיר והאם יש בה גם החלקה באמצעות שפכטל וצביעה מלאה. מדובר בעניין קריטי שחשוב לבדוק טרם התחלת העבודה.

שנית, לעניין הבטיחות משקל רב על התוצאה וחובה להבין איך העבודה נעשית והאם היא עומדת בתקנים.

כדי להבין את זה באופן הטוב ביותר מומלץ מאוד לבקש הצעות מחיר מפורטות שכוללות גם את סוגי החומרים שמשמשים את קבלן הגבס וגם את כמות החומרים.

שני הדברים האלה יכולים לשפוך אור ולגלות לכם מי מבצע עבודה איכותית ובטוחה יותר.

מה שהכי יכול להפתיע אתכם הוא שלעתים קרובות תגלו שהצעות מחיר יקרות לאו דווקא מעניקות לכם יתרון מסוים ושהצעות זולות יכולות להתגלות כהרבה יותר משתלמות ואיכותיות.

לכן אל תסמכו על מילים אלה חפשו עובדות ובחרו את קבלן הגבס על פיהן.

איך להוזיל עבודת גבס?

אנו רוצים תוצאה איכותית שמשלבת בטיחות ואת המראה הטוב ביותר, ולעתים אנו מוכנים לשלם על כך יותר.

בדרך כלל אין בזה צורך מפני שאם תבינו מה אתם מקבלים ותוכלו לשפוט כל הצעה לפי העובדות, התשובה כבר תצוץ מאליה ואתם תוכלו לגלות מי מפזר מילים יפות ויקרות ומי באמת בא לעבוד ולתת לכם הצעת מחיר משתלמת.

מעבר לכך חשוב כמובן להשוות כמה הצעות מחיר של אנשי גבס מומלצים, לצפות בתיק העבודות ולקבל הצעות מפורטות מכל אחד מהם.

דגשים נוספים שדורשים התייחסות

לפניכם מספר נקודות שיכולות לעזור לכם להתמקד בדברים החשובים באמת בכל הצעת מחיר.

  1. בדקו שכל חומרי הגלם נושאים תו תקן של מכון התקנים.
  2. וודאו שהעבודה מתבצעת לפי ההנחיות הבטיחותיות המעודכנות אותן ניתן לראות באתר מכון התקנים הישראלי.
  3. בדקו אם המחיר כולל שפכטל וצבע ואם כן אז בכמה שכבות.
  4. צפו בתיק העבודות של כל אחד מאנשי המקצוע ותאמו ציפיות כדי שיהיה ברור איך הולכת להראות עבודת הגבס.
  5. חפשו חוות דעת ובקשו רשימת ממליצים על מנת לוודא שאתם מזמינים קבלן גבס מומלץ עם תודעת שירות גבוהה ומחירים הוגנים.

הבנת הצעות המחיר ובדיקת איש המקצוע תבטיח לכם שתקבלו את התמורה הטובה ביותר לכספכם ובעיקר תגלו מי נותן הצעת מחיר זולה ומשתלמת ומי רוצה לעשות עליכם סיבוב.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים