שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

דילמה פיננסית – מחיקת בי די אי שלילי או שיפור דירוג האשראי? כך תדעו מה מתאים עבורכם

אין זה סוד שכיום יש עלייה משמעותית ביוקר המחייה. צעירים מתקשים לפרנס את עצמם וזוגות בתחילת דרכם מתקשים לקנות דירה משלהם

בשל העלייה ביוקר המחייה לרבים מהם לוקח זמן רב לבסס את עצמם כלכלית. לא כולם הגיעו ממשפחה בעלת אמצעים ולכן ישנם צעירים המתקשים לבסס את עצמם כלכלית ולבנות חיים עצמאיים. פעמים רבות קורה שלצעירים שהגיעו ממשפחה עם גב כלכלי יותר קל להתחיל לבנות חיים עצמאיים לעומת צעירים שהגיעו ממשפחות ממוצעות או מעוטות יכולת.

כמעט כולנו נגיע לצומת בחיים שבה נצטרך לבקש הלוואה – בין אם אנחנו עתידים לבצע עסקה גדולה, רכישה בסכום חריג ובעיקר לפני מעבר דירה. כשאנחנו ניגשים לבנק בבקשה להלוואה, יש להכין את המסמכים הרלוונטים שהם המלצה של לשכת האשראי הנקראת חיווי אשראי ודו"ח נתוני אשראי עדכני.

לא מעט פעמים לקוחות רבים עומדים בפני הדילמה מה עדיף יותר – לבצע מחיקת BDI שלילי או לשפר את דירוג האשראי. אל דאגה, ריכזנו עבורכם בכתבה את כל המידע שיסייע לכם לקבל את ההחלטה הכלכלית הנבונה והבטוחה.

מה זה ציון BDI?

חיווי האשראי הינו האמצעי לבדיקת רמת עמידותו הפיננסית של הלקוח. בדיקה זו מעידה האם הלקוח יוכל לעמוד בהחזרי ההלוואה, באילו ריביות הוא יחזיר את ההלוואה ומהווה למעשה את הסנן הראשוני של כלל הגופים בישראל להענקת תנאים אטראקטיבים והטבות משתלמות ללקוחות – לא רק של הגופים הפיננסים.

חיווי האשראי מועבר אל הבנק באמצעות שתי לשכות האשראי הרשמיותBDI  ו - B&D. כל לקוח המקבל מחברה שירות יקר חייב לבצע את בדיקת ה – BDI.

 בדיקת BDI  הינה בדיקה שהתוצאה שלה אדום או ירוק כאשר הצבע הירוק מעיד על חיווי אשראי חיובי והצבע האדום מעיד על חיווי אשראי שלילי. משמעות התוצאה השלילית של בדיקת ה – BDI היא שהבנק יסרב לבצע כל התקשרות איתכם – תסורבו לקבל הלוואה, לקבלמ משכנתא, כרטיסי אשראי והצ’קים שלכם יידחו וזאת עד שתבצעו מחיקת BDI.

מחיקת BDI שלילי

מחיקת BDI שלילי מוחקת את כלל ההיסטוריה הפיננסית שלכם. כלומר, אם אתם מחליטים לבצע מחיקת BDI  על מנת שתוכלו להיות זכאיים להטבות ולתנאים שונים, תצטרכו לקחת בחשבון שהנתונים החיוביים שנצברו עד כה לזכותכם יימחקו גם כן.

מה זה דירוג אשראי?

דירוג אשראי הינו בדיקה המשווה בין הנתונים החיוביים לשליליים אל מול סך ההתחייבויות של הלקוח – הלוואות, משכנתאות, מסגרת עו"ש, כרטיסי אשראי ועוד. לעומת בדיקת בי די אי שלה יש ציון חד משמעי עם טווח מצומצם, ציון דירוג האשראי הינו בעל טווח רחב הנע בין 0 ל – 1000 כאשר 0 הינו דירוג האשראי הנמוך ביותר המונע זכאות להלוואות, הטבות ולביצוע עסקאות שונות ו1000 הוא דירוג האשראי הטוב ביותר המאפשר לכם לעשות זאת. דירוג אשראי טוב נחשב מעל 800.

ישנה חשיבות גדולה מאוד לדירוג האשראי בעת לקיחת הלוואות ומשכנתאות בעקבות ההפרש הגבוה בריביות שאותו תוכלו לשלם.

BDI  שלילי ודירוג אשראי נמוך – מה הפתרון?

במידה ואתם בעלי BDI שלילי או דירוג אשראי נמוך עומדות בפניכם שתי אפשרויות:

האפשרות הראשונה היא לחכות בין שלוש לחמש שנים ובזמן הזה לא לבצע פעולות שיפגעו בדירוג האשראי ובציון ה – BDI שלכם. לא לקחת הלוואה או משכנתא, לא לבקש מסגרת אשראי גבוהה יותר ולוודא שאתם עומדים במסגרת שהוגדרה לכם.

האפשרות השנייה היא תיקון ומחיקה שיסייעו לכם להתחיל מחדש, לאפס את המצב השלילי ולהתחיל לצבור נתונים חיוביים חדשים שיעזרו לכם לצאת לחירות כלכלית.

לא משנה באיזה אפשרות תבחרו – תוודאו שעומדים לצידכם אנשי מקצוע אמינים ומהימנים המכירים את התחום על בוריו.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים