שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
הייטק וקריפטו

חברת הסייבר טאלון משיקה דפדפן להגנה על עבודה מהבית

בעידן העבודה המודרני, בו אנשים עובדים מכל מקום ומכל מכשיר ומתבססים במרבית הזמן על שירותי ענן, הדפדפן הפך לגורם מרכז במרבית התקפות הסייבר על ארגונים

חברת ההייטק Talon חושפת את הדפדפן הראשון שנוצר כדי לאפשר עבודה מכל מקום, ללא תלות במכשיר או ברשת, ולאבטח את סביבת העבודה, במחשבים המיועדים לשימוש מקצועי וגם במחשבים פרטיים.

בעידן העבודה המודרני, בו אנשים עובדים מכל מקום ומכל מכשיר ומתבססים במרבית הזמן על שירותי ענן, הדפדפן הפך לשער ראשי המספק גישה לכלל המשאבים הארגוניים, לרבות מידע רגיש. בהתאם לכך, הדפדפן הופך לגורם מרכז במרבית התקפות הסייבר על ארגונים, שכן גם התוקפים מודעים לכך שדרכו מתבצעת פעילות עסקית רחבה; עובדים נכנסים דרכו לתוכנות ארגוניות ולשירותים שונים כמו חשבונות מייל או שיתוף קבצים. בעיני תוקפי סייבר, הפופולריות של הדפדפן כסביבת עבודה יוצרת הזדמנות ייחודית לתקיפות מתקדמות כגון Ransomware ו- Account Take Over.

כדי להתמודד עם איומים אלה, חברת הסייבר טאלון פיתחה את TalonWork. דפדפן ראשון מסוגו, שנוצר במטרה לספק לעובדים חוויית עבודה נוחה לצד הגנת סייבר מהשורה הראשונה לארגונים. הדפדפן מבוסס על כרומיום, שהוא פרויקט קוד פתוח המהווה את הבסיס לדפדפנים הפופולריים ביותר בעולם.

במקביל לחשיפת המוצר הראשון, טאלון חושפת את השמות של חלק מבכירי תעשיית הסייבר שהשקיעו בה עד כה. מוקדם יותר השנה, טאלון הכריזה על כך שגייסה 26 מיליון דולר במסגרת סבב גיוס שנרשם כסבב הסיד הגדול בישראל. בין המשקיעים ניתן למצוא את ג׳ורג׳ קורץ, מייסד ומנכ״ל CrowdStrike, ג׳ון תומפסון, יו״ר הדירקטוריון היוצא במיקרוסופט והמנכ״ל לשעבר של חלוצת הסייבר Symantec, ומארק אנדרסון, לשעבר הנשיא של חברת Palo Alto Networks.

כל ארגון יכול לפרוס את הדפדפן הארגוני של Talon תוך פחות משעה, ולספק הגנת קצה לעובדים בכל מקום ובכל מכשיר. בין אם מדובר במחשוב השייך למקום העבודה, לעובד במיקור חוץ ואף לעובד שמשתמש במכשירו הפרטי. הפתרון של טאלון מאפשר לארגונים להגן על העובדים שלהם בצורה מיטבית מבלי לפגוע בחוויית המשתמש ועם שמירה על פרטיות מקסימלית, זהו אחד היתרונות המשמעותיים של טאלון על פני פתרונות אחרים שמיושמים היום.

גישת ההגנה של טאלון היא רב-שכבתית: הגנה על סביבת העבודה בדפדפן מפני נוזקות הנמצאות על המכשיר, הגנה על הדפדפן עצמו מפני שימוש בחולשות המנוצלות לצורך גניבת מידע וגישה לא מאושרת למשאבים, וכן הגנה על סביבת העבודה בעת שימוש בשירותי הענן עצמם, כולל מנגנונים המונעים דליפת מידע.

הפריסה של הפתרון והרחבתו לקבוצות עובדים נוספות היא פשוטה, ראשי הגנת הסייבר בארגון יכולים להגדיר שהגישה לתוכנות הארגוניות שלהם תתאפשר רק דרך הדפדפן TalonWork, ומאותו רגע עובדים שרוצים להתחבר למערכת מורידים את הדפדפן למחשב בתהליך התקנה מוכר וחד פעמי שעורך מספר שניות. לאחר ההתקנה העובד יכול לגלוש באופן מאובטח לתוכנות ארגוניות.

״כחלק מהמהפכה בעולם העבודה והמעבר לכוח עבודה היברידית, יותר ויותר מחשבים ניגשים לדאטה הארגוני הרגיש ביותר, הן בשרתי הארגון והן בענן. ״ הסביר ג׳ון תומפסון. ״לכן, אנחנו חייבים להבטיח גישה קלה ובטוחה לדאטה, ללא תלות במכשיר או במיקום ממנו העובד מתחבר. טאלון מאפשרת בדיוק את זה.״

טאלון הוקמה ב-2021 על ידי עופר בן-נון ואוהד בוברוב, שני יזמים סדרתיים מצליחים בתחום הסייבר. בן-נון היה ממייסדי ארגוס שנרכשה על ידי קונטיננטל, ובוברוב היה ממייסדי לאקון סקיוריטי שנרכשה על ידי צ’ק פוינט. החברה מגייסת עשרות עובדים בימים אלו כדי לתמוך בהמשך צמיחת החברה ופיתוח הטכנולוגיה והמוצרים על מנת לתמוך בלקוחותיה.

"זו הפעם הראשונה שגישת האבטחה מתבססת על הדפדפן והופכת אותו לקו ההגנה המרכזי, גישה שמתאימה מאוד לעולם העבודה המבוזר. כשאוהד ואני סקרנו את עולם העבודה החדש לאחר פרוץ הקורונה באמצע שנה שעברה, ואת המגמות שמעצבות את עתידו, זיהינו את הפערים המהותיים הקיימים בארכיטקטורת הסייבר המסורתית, ואת ההזדמנות הנדירה שקיימת במיקום שכבת ההגנה דווקא בדפדפן." מסביר עופר בן נון, מייסד משותף ומנכ״ל טאלון.

״הצוות הנוכחי מורכב מ20 אנשים איכותיים במיוחד וזה מאפשר לנו לפרוץ קדימה בצורה חכמה ומהירה. ההתקדמות והחדשנות שהצלחנו להשיג בתקופה קצרה כל כך מדהימה את השוק ואת המשקיעים בכל פעם מחדש."היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים