שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם המגמה העולה במניית אלקטרה צריכה הגיעה לסיומה?

מניית אלקטרה צריכה נסחרת תחת לחץ של מוכרים בשבועות האחרונים. המגמה העולה תמשך או שזה נגמר, ננסה להסביר

אלקטרה מוצרי צריכה מקבוצת אלקו עוסקת בייבוא, ייצור, שיווק, מכירה והפצה של מוצרי צריכה חשמליים. החברה מפעילה את רשת שקם אלקטריק, מחסני חשמל ושותפה בקבוצת יינות ביתן. בין מותגי החברה, סאוטר, פיליפס, מילה, ווירפול ועוד. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 3.34 מיליארד ש"ח.

ניתוח טכני

אלקטרה צריכה אולי אחת המניות החזקות ביותר אם לא החזקה ביותר במדד ת"א 90 בשנתיים – שלוש האחרונות. הגרף המצורף בן השנתיים המניה ייצרה תשואה של קרוב ל-230% וקרוב ל-40% מתחילת השנה כשהיא נמצאת 18% משיאה בחודש יוני האחרון.

מהבחינה הטכנית, אפשר לראות שהנפילה שזימנה הקורונה רק הביאה לתנופה אל עבר עליות חדות ושיאים חדשים. בגרף המצורף אפשרות לראות 2 קצבי עליה, האחד מהשפל של אפריל 2020 שהיה מתון והשני חד יותר מדצמבר 2020 ועד לשיא בשלהי חודש יוני האחרון.

מאז, המניה נעה בתנועה צידית ושוברת אזור תמיכה טכנית חזק סביב 16,000 נקודות. לרוב היפוך כזה מעיד על סוג של הפצה ברמות שיא ולאחר עליות חדות מאוד שנמשכו חודשים רבים. בסופו של יום צריך לזכור, כסף עובד בשוק כדי לקחת רווח ולא לרשום רווחים על הנייר.

אלקטרה צריכה – גרף יומי

היציאה למטה בחודש ספטמבר למעשה מעבירה את המניה למבנה מחירים שלילי בטווח הקצר, חלק מתיקונים ארוכים הן בעומק והן בזמן, חשובים להחלפת ידיים ולכניסה של כסף חדש. מחזורי המסחר צמחו לאחרונה, הן בירידות והן בניסיון התיקון, השאלה היא כמה סחורה נותר להפיץ למי שעשה את הטיול עם המניה בשנתיים – שלוש האחרונות.

נקודות טכניות, שפל אחרון נמצא קצת מעל 14,300 נקודות שם נמצאת התמיכה הקרובה. ייתכן מאוד שיהיו ניסיונות לתיקון עולה אבל אני מעריך שהסייקל העולה במניה הגיעה לסיומו, ניתן לראות זאת גם בגרף שבועי ארוך טווח שאינו מופיע בסקירה.

כל עליה לאזור של 16,200 ואולי מעט מעל יהיו נוחים לקחת רווח בשלב ראשון. אזור תמיכה מהותי קרוב נמצא סביב 13,500-14,000 נקודות.

בהצלחה למשקיעים

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
  1. 1. החברה לא שווה את המחיר הזה

    מאת: מכיר | פורסם ב- 11/10/21 19:50

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים