שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

ניכיון שיקים מסחריים עם חברות מימון

קיבלתם צ’ק לאחרונה ותהיתם היכן תוכלו להמיר אותו לכסף מזומן? בכתבה הבאה תלמדו כיצד לפרוט צ’ק למזומן, לאיפה אתה יכול לפנות ומה לעשות אם אין לך חשבון בנק.

מידע איך לפרוט צ’ק הוא חיוני, במיוחד אם אתם מקבלים תשלום בצ’ק לעתים קרובות. בעוד שתשלומים עברו להפקדה ישירה, ישנם עדיין מקרים שבהם אתה עשוי לקבל צ’ק כתשלום.

האפשרויות שלך לפדות צ’ק משתנות, תלוי אם יש לך חשבון בבנק ואם אתה רוצה להימנע מההתעסקות בנושא ומההפקדה לחשבון.

לאן ללכת לפדות צ’ק

ישנם מספר מקומות בהם תוכלו ללכת לפדות צ’ק, בהתאם למצבכם. הנה מבט על כמה מהאפשרויות הזמינות.

סניף הבנק שלך

חשבון בנק נותן לך מקום מהימן לפדות או להפקיד צ’ק. בנוסף, רוב הבנקים מציעים הפקדת צ’קים בחינם ללקוחותיהם. תוכלו לפדות צ’ק באופן אישי אצל פקיד, אך בנקים רבים מאפשרים לכם לעשות זאת באמצעות כיום רוב הבנקים מאפשרים לך להפקיד שיקים באופן דיגיטלי באמצעות אפליקציות בנקאות ניידת.

שירותי ניכיון שיקים מסחריים

שירות ניכיון שיקים מסחריים זה דרך נוספת לפדות צ’ק, וניתן להשתמש בהם כשאין דרך להשתמש בדרכים המקובלות מסיבות שונות. הם לעתים קרובות האפשרות היקרה ביותר. עמלות בחנויות פדיון צ’קים הן בדרך כלל אחוז מסכום הצ’ק. סוגים כאלה של שירותים בדרך כלל אינם מפרטים את העמלות שלהם באינטרנט, כך שלא תוכל לדעת בדיוק כמה זה עולה מבלי להתקשר או לבקר במקום. המחיר תלוי בבעל הצ’ק, סכומו, מי מסר אותו ופרמטרים נוספים.

הקפד לבדוק עם הבנק ומוסר הצ’ק אם יש הגבלות, עמלות או מגבלות לפני שתפדה את הצ’ק.

למה לשים לב כשאני פורט צ’ק

מראה הצ’ק יכול להשתנות בהתאם לבנק של בעל הצ’ק. בדרך כלל, בהמרת פריטת צ’ק למזומן אתה לא צריך תעודה מזהה, כי זאת רק העברה שלו למישהו אחר.

אתה לא צריך לחתום על הצ’ק מכיוון שהוא יופקד ע"י מישהו אחר, אבל תצטרך לוודא שהצ’ק לא מסומן כצ’ק למוטב בלבד. אם יש על הצ’ק כיתוב "למוטב בלבד", עדיין תוכל לפרוט אותו למזומן – אך תצטרך לוודא כי שורת הנמען נשארה ריקה וניתן למלאות אותה. אם גם מופיע למוטב בלבד וגם שמך מופיע כנמען על הצ’ק, לא תוכל לפרוט אותו למזומן.

היזהרו מהונאות

לפני שתפדה צ’ק, ודא שהוא חוקי. צ’קים מזויפים הם הונאות נפוצות המשמשות לגניבת כסף מאנשים תמימים.

נוכלים עשויים לבקש מאנשים לפדות צ’ק ולשלוח להם את את הסכום שלו ככסף מזומן לפני שמישהו שם לב שהשיק מזויף. החלק הגרוע ביותר הוא שאם תפדה את הצ’ק, סביר להניח שההונאה תהיה על שמך ואתה עשוי למצוא את עצמך מואשם בפלילים.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים