סגור
שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

שבוע המסחר בבורסות ארה”ב נפתח בעליות שערים במדדים המובילים

מחירה של חבית נפט מזנק לשיא של 7 שנים. מחירי האנרגיה המאמירים מקשים על שוק המניות

שבוע המסחר בבורסות ארה"ב נפתח בעליות שערים במדדים המובילים. דוח תעסוקה חלש מאוד מיום שישי: 194 אלף משרות מול צפי ל-500 אלף. מחירי האנרגיה המאמירים מקשים על שוק המניות כשהחששות מהמשך האינפלציה ימשיכו לפגוע בעיקר במניות הטכנולוגיה.

עונת הדוחות תתחיל באופן רשמי השבוע עם דוחותיהם של הבנקים הגדולים, ביום ד’ יפרסו ג’י פי מורגן, צייס ובלאק רוק. יום חמישי יהיה גדוש יותר עם הדוחות של בנק אוף אמריקה, וולס פארגו, מורגן סטנלי, סיטי בנק ו-יו אס בנק קורפ שיפרסמו כולם לפני המסחר.

בורסות אירופה נסחרות במגמה שלילית, הדקס יורד 0.5%, הקאק נחלש ב 0.3% ופוטסי הבריטי עולה 0.1% כנגד המגמה. חבית נפט מסוג לייט קרוד מזנקת 2.6% למחיר של 81.7 דולר. מחיר אונקיית זהב נסחר ביציבות סביב 1757 דולר.

מניות בכותרות:

רובינהוד (HOOD) נחלשת כ-2% במסחר המוקדם על רקע בקשה של הרשות לני"ע בארה"ב בנוגע למסחר במטבעות קריפטו וכן כללים חדשים בנוגע לתשלום עבור פקודות נזילות.

סוות’ ווסט איירליינס (LUV) ביטלה קרוב ל-1,800 טיסות בסופ"ש בשל מזג אוויר בעייתי, בעיות בקרה ומחסור בכח אדם. כמות הביטולים הגבוהה ביחס למתחרות נובע בשל הפגנות עובדים נגד החיסון לקורונה אותו דורשת החברה כתנאי להמשך עבודתם. מניות החברה יורדות קרוב ל 3% במסחר המוקדם.

מארק (MRK) ושותפתה רידגבק ביוטרפיוטיקס הודיעו על בקשה לאישור חירום לגלולה שלהם עבור וירוס הקורונה, בהתאם לתוצאות החיוביות שפורסמו מוקדם יותר החודש.

אקספנג (XPEV) יצרנית הרכב הסינית ציינה שהגיעה לייצור של מעל 100 אלף כלי רכב, שש שנים לאחר שהוקמה. מניות החברה עולות 1% במסחר המוקדם.

קונקו פיליפס (COP) - מחירי האנרגיה העולים לא מרגשים את גולדמן זאקס,והם מורידים המלצה למניה מקניה לנייטרלי. בנוסף הם מציינים שהזינוק של השנה האחרונה מגלם את עליות מחירי הגז ונפט.

אפל (AAPL) ביקשה לעכב שינויים בחנות האפליקציות אשר חויבה בהן בבית משפט. ההחלטה היא שמפתחי אפליקציות יוכלו לעקוף את מערכת התשלומים של אפל והוא מגיע בגלל תביעה של "אפיק גיימס" מפתחת המשחק הפופלארי "פורטנייט". השינוי אמור היה להכנס ב 9 לדצמבר ואפל מבקשת שהערעור שלה יישמע לפני כן.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים