שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

הר הכסף – איך הוא יכול לשרת אותנו

אנחנו אוהבים לחשוב שאנו אנשים מחושבים, שיודעים טוב מאוד מה קורה בחשבון הבנק ומה המצב הפיננסי. כך אנחנו אוהבים לחשוב על עצמנו וכך אנחנו אוהבים להציג את עצמנו

אנחנו אוהבים לחשוב שאנו אנשים מחושבים, שיודעים טוב מאוד מה קורה בחשבון הבנק ומה המצב הפיננסי. כך אנחנו אוהבים לחשוב על עצמנו וכך אנחנו אוהבים להציג את עצמנו. 

אך האמת היא, לא כולנו כאלה. ישנם לא מעט אנשים שבוודאי יופתעו לגלות כמה מעט הם יודעים על מצבם הפיננסי לאורך השנים. זה לא בגלל שהם לא עוקבים או בגלל שהם נוהגים ברשלנות או מחוסר רצון לדעת, אלא בגלל שהרבה פעמים במהלך השנים, מתרחשות סיטואציות שונות שמשפיעות על המצב, ולא תמיד מאפשרות להם לדעת כל דבר ודבר, לא תמיד מאפשרות להם לזכור מה יש להם ואיפה זה נמצא.

במובנים רבים, אתר הר הכסף נועד לעזור להם להתגבר על מצבים אלו ולאפשר להם לאתר כספים אבודים, כספים שנשכחו במקומות שונים. כך הם יכולים לקבל תמונה מלאה של מצבם הפיננסי, ואז הם יוכלו לדעת איך להשתמש בכסף בצורה נכונה, בין אם זה דרך חסכון ובין אם זה בדרכים אחרות.

איך יכול להיות שיש לנו כספים אבודים?

המשמעות של כספים אבודים, אותם כספים שאתר הר הכסף יכול לעזור לנו לאתר, היא של כסף שנמצא בחשבונות בנק שונים, תוכניות חסכון או תוכניות פיננסיות אחרות שאנחנו לא זוכרים את קיומן.

למשל, אם בעבר עברנו דירה ושכחנו לסגור חשבון בנק ישן או אם עזבנו לחו"ל ולא הספקנו לסגור תוכניות פיננסיות שונות, אז ייתכן מאוד שנמצא שם כסף שלא ידענו או לא זכרנו שהוא קיים. אם לא היינו נכנסים לאתר הר הכסף, ייתכן מאוד שלא היינו מודעים כלל לקיומו והוא היה ממשיך לשבת שם מבלי שנעשה בו שימוש.

חשוב לומר, העניין עם כספים אבודים, נשכחים, היא שאנחנו לא נהנים מהם. יכול להיות מאוד שמדובר על סכומים קטנים אך גם יכול להיות שמדובר על סכומים גדולים מאוד, שכן בינתיים הריביות עשו את שלהן והסכומים טפחו. אנחנו אומנם לא מפסידים מהכסף באופן אקטיבי, אך אנחנו כן מפסידים מעצם זה שאנחנו לא עושים בו שימוש.

כיצד אנחנו יכולים לאתר את הכספים?

כאמור, אתר הכסף שהקים משרד האוצר נועד לעזור לנו לאתר כספים אבודים. כל מה שעלינו לעשות זה לכתוב את הפרטים שלנו, המערכת תדע לאתר את הכספים השייכים לנו ובהמשך היא תספק לנו דוח שלם, היכן נמצאים וכן המלצות כיצד אנחנו יכולים להשתמש בהם.

יש לנו אפשרות לפנות אל המוסדות בהם הכסף נמצא, על מנת למשוך אותו, אך יש לנו גם אפשרות להשאיר את הכסף ולעקוב אחריו, בשביל לדעת אם אנחנו יכולים להרוויח ממנו. בכל מקרה, כעת, אחרי שהר הכסף גילה לנו מה עומד לרשותנו, אנחנו יכולים לדעת בדיוק כמה יש לנו ואיפה זה נמצא. 

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים