שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

הר הביטוח – מה זה וכיצד הוא יכול לשרת אתכם

לא הרבה ישראלים יודעים, אך ייתכן שיש להם פוליסות ביטוח חופפות שהם משלמים עליהם ולא בהכרח משתמשים בהן. כלומר, יכול להיות שיש להם פוליסות "אבודות"

לא הרבה ישראלים יודעים, אך ייתכן שיש להם פוליסות ביטוח חופפות שהם משלמים עליהם ולא בהכרח משתמשים בהן. כלומר, יכול להיות שיש להם פוליסות "אבודות".

על פניו זה נשמע תמוה, למה שאנחנו נעשה פוליסה אם לא נשתמש בה, ולמה נמשיך להחזיק בה אם אנחנו לא נהנים ממנה? אך לצערנו זה אפשרי וזה אכן קורה. ישנם ישראלים אשר במשך השנים רכשו פוליסות שונות מתוך מחשבה שהן יכולות לעזור להם, אך אין להם צורך בהן, מאחר והם לא זוכרים שהם רכשו אותן והם לא שמים לב תמיד שהם משלמים עליהן, אז הן נשכחו.

הר הביטוח הוא כלי שמאפשר לנו לחסוך כסף על ידי כך, שאנחנו יכולים לקבל תמונת מצב מלאה של פוליסות הביטוח אשר ברשותנו. כלי זה אשר פתוח בפני כולם וקיים ברשת, מאפשר לנו להשאיר פרטים, ולקבל דו"ח ביטוח מפורט ומלא, המציין את כל הפוליסות שעומדות לרשותנו, על מה אנחנו משלמים וכמה.

למה אנחנו צריכים להשתמש בהר הביטוח?

הר הביטוח מאפשר לנו לאתר פוליסות נשכחות, פוליסות שאנחנו לא זוכרים שרכשנו בעבר או כאלה שהיינו בטוחים שביטלנו ומתברר שלא. בזכות כלי זה, אנחנו יכולים לדעת אילו פוליסות נמצאות ברשותנו, אילו פוליסות מיותרות ולמי אנחנו יכולים לפנות בשביל לבטל אותן.

צריך לומר, האתר לא רק מספק לנו תמונת מצב מלאה של פוליסות ביטוח אבודות, נשכחות, מיותרות, אלא גם מספק לנו המלצות פרקטיות שונות כיצד לפעול. איך אנחנו יכולים לשפר את התיק הביטוחי שלנו. כך אנחנו לא נבטל פוליסה חשובות ומנגד, גם לא נחזיק פוליסות מיותרות.

 

איך עלינו לפעול אחרי שאנחנו משתמשים בהר הביטוח?

ברגע שאנחנו מקבלים את הדוח המלא אודות מצב הפוליסות שלנו, אז יש לנו אפשרות להחליט כיצד לנהוג. אנחנו יכולים לבדוק אופציות למימוש הפוליסות, במידה ויש סיבה ויש צורך בכך, אך אנחנו יכולים גם לדרוש את ביטולן על מנת שלא נמשיך לשלם עליהן.

אופציה נוספת והיא הרבה יותר שכיחה, אם יתברר שאנחנו משלמים (ביודעין) על שתי פוליסות בעלות מאפיינים דומים, אז אפשר לבטל אחת מהן. למשל, ייתכן מאוד שיש לנו פוליסה של ביטוח בריאות פרטי שרכשנו בעצמנו ולצידה פוליסה נוספת שמקום העבודה רכש עבורנו. אז אנחנו צריכים להחליט, האם נרצה לבטל את הפוליסה שלנו. אין טעם להחזיק פוליסה אם במקביל יש לנו פוליסה נוספת, עליה ייתכן ואנחנו לא משלמים כלל, אלא המעסיק משלם עבורנו.

בעזרת הטיפול המקצועי והדוח שאנחנו מקבלים, יש לנו אפשרות לקבל תמונת מצב מלאה על הביטוחים שלנו וכך אנחנו יכולים להחליט כיצד לנהוג בחוכמה ובצורה נכונה.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים