שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

מחדשים את הביטוח? אלו כמה דרכים יעילות להוזיל אותו

הביטוח עוד רגע נגמר? זה הזמן לבחון את ההצעה המשתלמת ביותר. רגע לפני שנבחר את ביטוח הרכב החדש - אלו הסעיפים בהם ניתן למצוא את אותה גמישות ולהוזיל את המחיר

פוליסות מוזלות

חברות הביטוח מציעות פוליסות מוזלות לאוכלוסיות שונות בארץ. כשאנו יוצרים קשר עם סוכנות הביטוח ומתעניינים ברכישת ביטוח רכב, מומלץ לשאול לגבי הסכמים קיימים. אלו כמה דוגמאות לחתכי אוכלוסייה הנהנים מהנחות:

  • עובדי מדינה
  • סטודנטים
  • הסתדרות המורים
  • מועדוני חבר, הוט ובהצדעה

המבצעים משתנים מעת לעת ובין סוכנויות הביטוח. לכן, בכל פעם שנחדש את הביטוח נשאל לגבי ההטבות שקיבלנו בעבר ונתעניין לגבי הוזלות נוספות העשויות להיות רלוונטיות לנו.

עבר ביטוחי נקי

חברות הביטוח יציעו הנחות משמעותיות בפרמיה לנהגים שהעבר הביטוחי שלהם נקי בשלוש השנים האחרונות. אם לא היו לך תביעות ביטוח כלשהן שנרשמו לחובתך, ההנחה לרוב אוטומטית. חשוב לדעת כי כל תביעת ביטוח נחשבת, גם אם התאונה לא היתה באשמתך.

קילומטראז’ נמוך

ככל שאנו נוהגים פחות – יש סיכוי קטן יותר למעורבות בתאונות דרכים. כן, יש בזה הרבה מאוד היגיון – והיגיון הוא בדיוק מה שחברות הביטוח אוהבות. לכן, אם יש דרך הגיונית להימנע מתאונות דרכים, הפרמיה שלנו תשקף את זה. ביטוחים שכאלה מציעים פוליסה בהתאם לקילומטראז’ קבוע בחודש. חלק מחברות הביטוח אוכפות את העסקה המשתלמת הזו וחלקן מבססות את ההסכם על יחסי אמון עם המבוטח.

צמצום מספר הנהגים

בכל שנה אנו מחדשים את הביטוח ועונים מחדש על כל הסעיפים. אם במהלך השנה האחרונה אנו גרים לבד, או יחד עם מישהו שאין לו רישיון, או בעל רכב משלו, ייתכן וזו דרך נוספת שתחסוך לך מעט כסף. נוכל לסמן במקום המתאים כי אנו הנהגים הבלעדיים ברכב ובכך להוריד את הסיכון בעיני הביטוח להתנהגות לא בטוחה על הכביש. ניתן להגדיר גם מה גילו של הנהג הכי צעיר שצפוי להשתמש באוטו – ככל שיהיה מבוגר יותר, תהיה לכך פחות השפעה על מחיר הביטוח המקורי.

לרכוש את ההרחבות המתאימות

כאשר מדובר בביטוח מקיף, יש לנו את האפשרות לבחור את הכיסויים הדרושים לנו. לדוגמה, אם מותקנות ברכב מערכות מולטימדיה מתקדמות, מומלץ לרכוש את הכיסוי המתאים. אולם, בדקו כי גובה הכיסוי בפוליסה אכן הולם את ההשקעה במקרה הצורך, או שעדיף כבר לוותר על כך.

כיסויים נוספים שמומלץ לשקול את נחיצותם:

שירות רכב חלופי

  • שבר שמשות
  • מולטימדיה ואביזרים שאינם חלק אינטגרלי מהרכב
  • כיסוי מפגיעות במהלך מהומות ופרעות

הגדלת ההשתתפות העצמית

כיום, ניתן להרחיב את ההשתתפות העצמית במקרה של תביעת ביטוח ובכך להוזיל את מחיר הפוליסה בעד כמה עשרות שקלים. אם לא היתה לנו מעולם תביעת ביטוח, או שאנו מכירים את עצמנו כנהגים זהירים ובעלי תושייה – ייתכן שמדובר בסיכוי ששווה לקחת עבור הוזלה משמעותית בפרמיה.  

לשקול אם נדרש ביטוח מקיף

מעבר לביטוח החובה קיימים שני ביטוחים נוספים – ביטוח מקיף וביטוח צד ג’. את הבחירה בין השניים האחרונים עושים בהתאם לערך הרכב. רכב שנמצא על הכביש מעל עשר שנים מעלה את הפרמיה של הביטוח המקיף, כשבמקביל הנזק שעלול להיגרם בעקבות תאונה או גניבה איננו שווה את הצעד הזה. במקרים כאלו, מומלץ לבחור בביטוח צד ג’ שיכסה פגיעה בצד שלישי בלבד.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים