שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

מה זה ביטוח חובה לרכב?

כל שנה אנחנו מוצאים את עצמנו באותו מעמד, מבטחים את הרכב. יש דרכים שונות בהם תוכלו להוזיל את הפוליסה שלכם, אבל בכל הנוגע אין לכם דרך לוותר על ביטוח חובה לרכב

על פי חוק, ביטוח רכב חובה לא סתם מכונה כך, נהג אשר יימצא על הכביש כאשר אינו מבוטח צפוי לעמוד בפני השלכות משפטיות וקנסות. 

מהו ביטוח רכב חובה?

ביטוח רכב חובה הינו הביטוח היחיד לרכב שנחשב לחובה. ביטוח חובה הינו חוק אשר נוסד בשנת 1970 אשר קובע כי כל נסיעה ללא ביטוח חובה היא אסורה.


המטרה היא ליצור רשת הגנה כללית אשר יכולה להעניק לכם סיוע רציני במקרה של נזק לנפגעים בתאונת דרכים. המטרה של ביטוח רכב חובה אינו רק להגן על הנהג עצמו אלא על כל המעורבים בתאונה. משמע, גם מי שנפגע, בין אם הוא הולך רגל ובין אם הוא ישב במושב האחורי נמצא תחת ביטוח החובה, כל המעורבים בתאונה.

כאשר תאונות דרכים מצריכות שירותים רפואיים בתעריפים כאלה ואחרים, ללא ביטוח חובה לא נוכל לממן את הטיפולים הנדרשים ובכך נהיה חשופים לתביעות ענק או שחלילה לא נוכל לקבל את הטיפול לו אנחנו זקוקים. כמו כן, גם סיעוד הינו חלק בלתי נפרד מביטוח רכב חובה, ללא ביטוח לא תוכלו לקבל את כל הזכויות אליהם אתם זכאים.

האם יש דרך להוזיל את ביטוח הרכב?

תתפלאו לדעת, אבל כן. בדרך כלל הביטוח אותו נרכוש לרכב יהיה ביטוח אשר יכלול ביטוח מקיף או צד ג’. כחלק מהפוליסה הכוללת נוכל למצוא פרצות אשר יעניקו לנו הנחה כלשהי בביטוח הרכב. לדוגמה, יש נהגים זהירים אשר זכאים לקבל הנחה משמעותית בביטוח הרכב. כמו כן, אם אתם אנשים שלא נוסעים הרבה אתם זכאים להנחה בביטוח הרכב.


יכול להיות שזה יישמע מעט מוזר, אבל חברות הביטוח למעשה מעודדות אתכם להיות על הכביש כמה שפחות. 

דרך איפה הכי מומלץ לבטח?

בכל שנה הנתונים משתנים, חברות חדשות נכנסות לתחום, חברות מציעות מסלולים שונים ועוד. כדי למצוא את החברה המשתלמת ביותר עליכם לערוך השוואת מחירי ביטוח. מלבד למחיר יש לתת דגש גם עם מה החברה מציעה לכם בתמורה למחיר הפוליסה. לעיתים המסלולים יכולים להיות זולים, אך לא משתלמים. לכן, הדרך הטובה ביותר למצוא את הדיל המשתלם ביותר הוא על ידי אתר להשוואת מחירי ביטוח אשר שם כל המידע מוצג לכם בבת אחת. שימו לב מהם המסלולים אשר החברה מציעה לכם, בדקו אילו הטבות מגיע לכם בגין נהיגה זהירה, נהיגה זמנית, מסלולי סטודנטים וחיילים ועוד אפשרויות רבות שלא היו בעבר. 

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים