שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות נדל"ן

טדי שגיא בדרך להשתלט על אספן BV

בעסקה מורכבת שגיא חוסך זמן ומכניס חלק מנכסיו ברומניה וישראל לחברת אספן, החברה תפעל להנפיק באחת מבורסות אירופה, לשגיא נכסים רבים בלונדון ועתה החל לפעול בארה"ב

מהלך אסטרטגי לחברת הנדל"ן אספן גרופ, החברה מדווחת היום על חתימת מזכר עקרונות לא מחייב בנוגע לשיתוף פעולה עם קבוצת טדי שגיא. במסגרת מזכר העקרונות, סוכם על השקעה של קבוצת שגיא בחברות אספן גרופ והחברה הבת שלה, אספן BV, המוחזקת על ידי בשיעור של 100%, והמרכזת את פעילותה של אספן באירופה. במסגרת שיתוף הפעולה בין הצדדים, הם יפעלו להצפת ערך בחברת הבת, אספן BV, ויקדמו את הנפקת מניותיה באחת מבורסות אירופה בשנה וחצי הקרובות. בסך הכל, קבוצת שגיא תשקיע ותעמיד אשראי בסכום כולל של כ-610 מיליון שקל לטובת אספן גרופ וחברת הבת שלה.

במסגרת ההסכם המתהווה בין הצדדים, סוכם כי קבוצת טדי שגיא תרכוש במסגרת הקצאה פרטית כ-5% מהון מניות אספן גרופ, לפי מחיר של 12.1 שקל למניה, ובסכום כולל של כ-40.5 מיליון שקל.

העסקה משקפת, להערכת שני הצדדים, את הפוטנציאל המשמעותי הטמון בנכסי הנדל"ן של Aspen B.V, שרובם בהולנד. פעילות הנדל"ן בהולנד יצרה בתשעת החודשים הראשונים של השנה NOI - רווח תפעולי נטו של 71 מיליון שקל, ושיעור התפוסה הממוצע בהם הוא 96%. בין השוכרים העיקריים של נכסים אלו ניתן לציין את פירמת ראיית החשבון KPMG, הבנק השלישי בגודלו בהולנד ABN AMRO ועוד. כלכלת הולנד היא הכלכלה השישית בגודלה בגוש האירו והיא מדורגת כיצואנית השנייה בגודלה בגוש האירו.

על פי מזכר העקרונות, תקצה אספן BV לקבוצת שגיא 24.99% ממניותיה. כנגד רכישת המניות על ידי קבוצת שגיא, תרכוש אספן מידי שגיא חברה המחזיקה 2 נכסי נדלן נדל"ן ברומניה, בשווי המוערך בכ-210 מיליון שקל כ-60 מיליון אירו, המניבים דמי שכירות שנתיים נטו בסך של כ-4.2 מיליון אירו. בנוסף, תוקצה לקבוצת שגיא אופציה להגדיל את שיעור חלקה באספן BV ב-15.01% נוספים, עד לשיעור של 40%,  כנגד הזרמת תמורה במזומן לאספן BV. על פי ההון הנוכחי מדובר על הזרמה של כ-180 מיליון שקל כ-50 מיליון אירו ובעת מימוש האופציה תשלם קבוצת שגיא פרמיה של 3 מיליון אירו לאספן גרופ.

יצוין כי הצדדים הסכימו, כי הסכם בעלי המניות יכלול גם התחייבות של אספן BV ובעלי מניותיה לעשות את מירב המאמצים על מנת שאספן BV תנפיק את מניותיה לציבור בבורסה באירופה במהלך תקופה בת שנה וחצי ממועד ההשלמה, בכפוף לתנאי השוק ולתנאי ההנפקה שיוצעו לאספן BV, וכי קבוצת שגיא תעמיד לאספן BV אשראי בהיקף של עד 50 מיליון יורו כ-180 מיליון שקל לצורך התקשרויות לרכישת נכסים עתידיים על ידי אספן BV, בתנאים שיקבעו בהסכמים המפורטים.

בסך הכל, קבוצת שגיא תשקיע ותעמיד אשראי בסכום כולל של כ-610 מיליון שקל לטובת אספן וחברת הבת שלה כ-40 מיליון שקל ברכישת מניות אספן גרופ; כ-210 מיליון שקל באמצעות העברת הנכסים לחברה הבת; כ-180 מיליון שקל באשראי וכ-180 מיליון שקל בעת מימוש האופציה להגדלת האחזקות החברת הבת.

עוד סוכם בין הצדדים, כי במועד השלמת העסקה, תרכוש אספן גרופ מקבוצת שגיא מרכז לוגיסטי בישראל תמורת כ-66 מיליון שקל. הנכס האמור כולל מבנה לוגיסטי בגודל של כ-4,800 מ"ר על שטח של כ-12 דונם קרקע פרטית, והיתרה כ-4 דונם הינה קרקע פנויה . ההכנסות השנתיות מהשכרתו מסתכמות בכ-3 מיליון שקל. הנכס יושכר חזרה לקבוצת שגיא לתקופה בת 10 שנים עם אופציה לתקופה נוספת בת 5 שנים על פי הסכם שכירות TRIPLE NET.

העסקה תאפשר לקבוצת טדי שגיא להגדיל את החשיפה לנדל"ן בישראל דרך הפיכתו לבעל עניין באספן גרופ הציבורית ולנדל"ן בצפון-מערב אירופה, בעיקר בהולנד. קבוצת שגיא מחזיקה בחברת Labtech  המפעילה פורטפוליו נדל"ן רחב היקף בלונדון. בנוסף, הקבוצה החלה באחרונה להשקיע גם בנדל"ן בפלורידה, ארה"ב.הוסף תגובה
 1. 4. כן- רץ בוואטסאפ

  מאת: איתלי | פורסם ב- 08/12/21 12:22
 1. 3. סך הכל קונה 5% איזה השתלטות? (לל"ת)

  מאת: sasan | פורסם ב- 08/12/21 10:24
 1. 2. השמועה אומרת שהוא מקורב

  מאת: ליטל ג'ון | פורסם ב- 08/12/21 10:18
 1. 1. שיקח בדרך ..

  מאת: סופה | פורסם ב- 08/12/21 09:58

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים