שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
הייטק וקריפטו

טיפלתי גייסה 270 מיליון דולר לפי שווי עצום

מדובר בסבב גיוס מסדרה F לפי שווי של 8.3 מיליארד דולר, המביא את סך ההון שגייסה החברה מהקמתה ליותר מ- 550 מיליון דולר ומציב את טיפלתי בין 15 חברות הפינטק הפרטיות

יוניקורן הפינטק טיפלתי, המפתח פתרונות אוטומטיים להעברת תשלומים גלובליים, גייס 270 מיליון דולר בסבב שכולו אקוויטי. מדובר בסבב גיוס מסדרה F לפי שווי של 8.3 מיליארד דולר, המביא את סך ההון שגייסה החברה מהקמתה ליותר מ- 550 מיליון דולר ומציב את טיפלתי בין 15 חברות הפינטק הפרטיות בעלות הערכת השווי הגבוה בעולם.

סבב הגיוס הובל על ידי קרן G Squared, שהשקיעה בחברות: Airbnb, 23andMe, Pinterest, Spotify, Coursera, Lyft, Instacart ועוד. לסבב הצטרפו משקיעים חדשים, ביניהם Marshall Wace ו- Counterpoint Global זרוע השקעות של מורגן סטנלי. בנוסף למשקיעים הקיימים: זאב ונצ’רס של אורן זאב המשמש גם כמייסד-שותף של טיפלתי, Durable Capital Partners, 01 Advisors ועוד.

ההשקעה תשמש להרחבת כח האדם בחברה, כיום טיפלתי מעסיקה 720 עובדים, 300 מתוכם מועסקים בישראל. בשנה הקרובה החברה תרחיב את היקף כח האדם בישראל ב- 300 עובדים נוספים שייקלטו בבנין המשרדים החדש אליו תעבור החברה בתחילת 2022. 

טיפלתי מעבירה תשלומים בהיקף שנתי גדול מ-30 מיליארד דולר, הממשיך לצמוח בהתמדה ב-120% משנה לשנה. הפתרון של החברה מאפשר לארגונים לבצע העברת תשלומים באופן אוטומטי, גם שמדובר בהעברת תשלומים גלובליים. הטכנולוגיה מקטינה ב- 80% בממוצע את עומס העבודה על מחלקות תשלומים בארגונים ומחליפה תהליכים ידניים שלא רק מבזבזים זמן לארגון, אלא גם מאטים את הדיווח הכספי. בנוסף המערכת משפרת את בקרות ההונאה ורגולציה על תהליכים אלו. ארגונים המשתמשים בטכנולוגיה יכולים לשלם לאלפי שותפים וספקים שלהם ב-196 מדינות בתוך דקות.

השנה טיפלתי רכשה את הסטארטאפ הישראלי Approve.com, המספק פתרונות רכש דרך פלטפורמת ענן המקצרים את הזמן שארגונים משקיעים בתהליך. שילוב הפעילות הפך את טיפלתי לחברה היחידה המוקדשת לעסקים בינוניים, שתומכת בכל מחזור החשבונות והתשלומים, מהרכש ועד לתשלום. בנוסף, החברה השיקה השנה שיתוף פעולה עם מאסטרקארד להנפקת כרטיסי חיוב. טיפלתי עברה גם את רף ה- 2,000 לקוחות, פתחה משרדים חדשים בלונדון, טקסס וטורונטו. בין לקוחות החברה: GoDaddy, Roku, Wordpress.com, ZipRecruiter.

היקף השוק אליו טיפלתי מכוונת בארה"ב לבדה, כולל חברות בינוניות עם הכנסות בין 10 מיליון למיליארד דולר, המהוות יותר משליש מהתעסוקה בארה"ב וכ-40% מהתמ"ג. השיבושים שנוצרו במהלך השנתיים האחרונות בעקבות התפרצות הקורונה בנוסף לשינויי מאקרו אחרים, האיצו גם את השינוי באופן שבו חברות מנהלות פעולות פיננסיות.

"ההשקעה תאפשר לטיפלתי להוסיף יכולות לפלטפורמה שלנו ב- 18 החודשים הקרובים בהיקף גדול יותר מאשר היקף כל הפיתוח שביצענו ב- 10 השנים הקודמות", אומר חן עמית, מייסד-שותף ומנכ"ל טיפלתי. "אנחנו במסע לשינוי הפעילות של מחלקות כספים בארגונים, לשחרור הצוותים הפיננסיים ממשימות מסורבלות ומסוכנות, ולהעלות את היכולות הפיננסיות של ארגונים בעלי יכולת צמיחה מהירה המתחרים בין חברות Fortune 5000."היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים