שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
נתח שוק וצרכנות

המדריך לטסים: איזה פעולות צריך לבצע לפני שטסים לחו”ל?

מגפת הקורונה הפכה את ההתארגנות לטיסה למורכבת יותר מאשר בעבר: הנה הפעולות שיאפשרו לכם לטוס בראש שקט, מהבדיקות שצריך לבצע ועד רכישת ביטוח נסיעות לחו"ל

תקופת הקורונה גרמה לנו להעריך דברים שאולי בעבר לקחנו כמובן מאליו: מפגשים חברתיים, חגים עם המשפחה וגם טיסות לחו"ל. אז נכון שהחיים חזרו למסלולם, אך גם כאשר מדובר בטיסות לחו"ל, צריך לבצע התאמות כדי להרגיש בעננים. תרתי משמע...

הנה הפעולות המרכזיות שצריך לבצע לפני היציאה מהארץ, לפני החזרה ולאחר הנחיתה בנתב"ג.

לפני היציאה מהארץ

 

בדיקת ההנחיות במדינת היעד

יש לוודא שהיעד הרצוי לא נכלל ברשימת המדינות האדומות אליהן הטיסה אסורה (אלא אם קיבלתם אישור של וועדת חריגים להיכנס למדינה אדומה). בנוסף, לכל מדינה יש את ההגבלות וההנחיות שלה, ולכן חשוב לוודא שאתם עומדים בהנחיות הרלוונטיות כגון חיסון במנה השנייה, ביצוע בדיקת קורונה עד 72 שעות לפני ההמראה מישראל וחתימה על הצהרת בריאות מטעם הרשויות המקומיות. גם המדיניות בכל הנוגע לכניסת ילדים לא מחוסנים עשויה להשתנות ממדינה למדינה.

הנפקת תעודת קורונה

בעוד שהתו הירוק מאפשר כניסה לבתי עסק ומקומות בילוי בתוך ישראל, תעודת קורונה משמשת לצורך יציאה לחו"ל. התעודה משמשת בתור אסמכתא בינלאומית לכך שהחלמתם או התחסנתם במנה השנייה לפחות. הנפקתם תעודת קורונה לפני ה- 3.10.21? שימו לב שהיא לא בתוקף, ויש להוציא תעודה עדכנית.

ביצוע בדיקת PCR

אפשר לצאת מהארץ גם ללא תעודת קורונה, בעזרת בדיקת PCR שלילית שבוצעה עד 72 שעות ממועד המראה. בהתאם להנחיות ביעד אליו אתם מתכוונים לנסוע, יתכן שתידרשו לבצע את הבדיקה גם אם יש לכם תעודת קורונה בתוקף.

מילוי הצהרת יציאה מישראל

תושבים ואזרחים ישראלים מגיל 16 ומעלה נדרשים למלא הצהרה, לפיה הם מתחייבים להימנע מכניסה למדינות המוגדרות כאדומות, אלא אם כאמור קיבלו אישור מיוחד לכך מוועדת חריגים.

אישור קיום ביטוח נסיעות לחול

הכניסה לחלק מהמדינות מותנית בהצגת אישור קיום ביטוח באנגלית, המעיד על כך שרכשתם ביטוח המכסה הוצאות רפואיות במקרה של הידבקות בקורונה. לצד הדרישה של חלק מהמדינות להצטייד בביטוח, רכישת ביטוח נסיעות לחול בתקופה של מגיפה עולמית חשובה כשלעצמה. הרובד הבסיסי של ביטוח נסיעות לחול נועד לכסות הוצאות רפואיות גם כאשר הן קשורות לקורונה, וגם כאשר נדרש סיוע רפואי מסיבות אחרות. בנוסף, בהתאם לצרכים שלכם ניתן לרכוש הרחבות שונות כגון ביטוח כבודה, סמארטפון או מחשב נייד, הרחבה למצב רפואי קיים ועוד.

אחת ההרחבות הרלוונטיות ביותר בתקופה הנוכחית היא הרחבת קורונה המעניקה כיסוי להוצאות הנגרמות בעקבות הקורונה. הרחבה זו יכולה להעניק לכם החזר הוצאות בגובה אלפי דולרים עבור הוצאות הנסיעה השונות (כגון כרטיסי הטיסה, הנסיעות ועלות המלונות שהוזמנו), כל חברה בהתאם לתנאי הפוליסה שלה.

על מנת לקבל את ההגנה הטובה ביותר, יש לבחור ביטוח נסיעות שנותן מענה מקיף לצרכים שלכם. כדאי לקחת בחשבון גם את זמן התגובה של חברת הביטוח במקרה שתזדקקו לסיוע רפואי ברגע האמת. אחד הפתרונות שמייעלים את זמן התגובה הוא שימוש באפליקציה ייעודית, המאפשרת לבצע מגוון פעולות בלחיצת כפתור.

כך למשל ביטוח הנסיעות הפניקס smart travel מאפשר לכם לקבל סיוע רפואי בלחיצת כפתור באמצעות אפליקציה חדשנית. צריכים לראות רופא בחו"ל? במקום לעשות טלפונים, לשקוע בחיפושים ולבזבז זמן יקר – בעזרת אפליקציית smart travel אפשר לחפש רופא בלחיצת כפתור ולקבוע תור ישירות מהאפליקציה שבה השירות ניתן ע"י Air Doctor, פתרון זוכה פרסים תוצרת כחול-לבן.

בנוסף, אתם בוחרים את הדרך הנוחה והמהירה ביתר לראות רופא: במרפאה, באמצעות רופא שיגיע עד אליכם או באמצעות שיחת ווידאו. אפילו לשלם לרופא לא צריך: הפניקס תבצע את התשלום עבורכם מאחורי הקלעים, בלי שתצטרכו לשלם ולחכות להחזר. הכל באמצעות האפליקציה.

לקראת החזרה לארץ

 

ביצוע בדיקת קורונה

על מנת לעלות לטיסה חזרה לישראל, יש להציג בדיקת PCR שלילית 72 שעות לפני ההמראה או בדיקת אנטיגן 24 שעות לפני ההמראה. פטור מביצוע הבדיקה ניתן למי ששהו מחוץ לגבולות ישראל למשך פחות מ- 72 שעות או למי שהחלימו (בתנאי שעברו 11 יום עד שלושה חודשים מיום אבחונם כחולי קורונה).

מילוי טופס הצהרת כניסה לישראל

טופס שנדרשים למלא כל החוזרים לישראל, וכולל פרטים אישיים ואת פרטי הנסיעה. לאחר מילוי הטופס המקוון יופיעו הנחיות כניסה לארץ ובידוד (במידת הצורך), בהתאם לפרטי הנסיעה וקיום תעודת מתחסן או מחלים. את הטופס יש למלא עד 48 שעות לפני הטיסה חזרה לארץ.

עם הנחיתה בארץ

 

ביצוע בדיקת קורונה בהתאם להנחיות

עם הנחיתה בישראל יש לבצע בדיקת קורונה, מעבר לבדיקה שנעשתה לקראת ההמראה לישראל. הנחיה זו תקפה לגבי כלל הנכנסים לארץ בכל גיל – וכוללת גם מחוסנים ומחלימים.

מי צריך להיכנס לבידוד?

כלל החוזרים מחו"ל צריכים להיכנס לבידוד, בהתאם לחלוקה הבאה:

  • בידוד קצר – בידוד של 72 שעות הכולל שתי בדיקות קורונה שליליות: אחת בנתב"ג עם הנחיתה והשנייה שלושה ימים לאחר הנחיתה.
  • בידוד מלא – כל מי שחזר מחו"ל ואין ברשותו תו ירוק בתוקף, מחויב להיכנס לבידוד באורך 14 יום. ניתן לקצר את תקופת הבידוד ל- 7 ימים בהצגת שתי בדיקות קורונה שליליות: האחת בכניסה לארץ והשנייה החל מהיום השביעי לבידוד.

מכיוון שבהתאם לשינויים בתחלואת הקורונה ההנחיות בישראל ובמדינת היעד עשויות להשתנות, חשוב להתעדכן בדרישות השונות לקראת הטיסה, כדי להימנע מהפתעות מיותרות.

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים