שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות כלכלה

בנק ישראל מציג: כולם מרוויחים

בנק ישראל מאשר לבנקים לחזור ולחלק דיבידנדים, מדד הבנקים עולה בתגובה 0.8%, אך לבנק ישראל גם מניע נסתר והוא הגדלת היצע הכסף אשר יכול לעזור בהיחלשות השקל מול הדולר

בנק ישראל מבטל את הוראת השעה אשר אסרה על חלוקת דיבידנדים, הפיקוח על הבנקים סבור עתה כי החזרה לפעילות סדירה מאפשרת לתאגידים הבנקאיים לחזות את צרכי ההון ולחלק דיבידנד. עם זאת, בעת החלטה על חלוקת דיבידנדים, התאגידים הבנקאיים נדרשים לנהוג בזהירות בבחינת המודל העסקי וכן להביא בחשבון כי עדיין קיימת רמה מסוימת של אי וודאות בשווקים, הנובעת בין היתר מהתפתחות מוטציות חדשות של הווירוס.

הוראת השעה להתמודדות עם משבר הקורונה פורסמה לראשונה ב- 19.3.2020, ועודכנה מאז מספר פעמים בהתאם לצרכים שעלו. עם החזרה לפעילות משקית סדירה פחת הצורך במתן הקלות לתאגידים הבנקאיים בפעילותם הבנקאית, ולפיכך, החל מיום 1.1.2022 יפוג תוקף הוראת השעה.

נדבך נוסף אשר בהחלט מטיב עם בנק ישראל, היא הגדלת היצע הכסף במשק, במהלך הרבעון התחזק השקל מול הדולר והאירו בשיעור של כ-1% ו-3.6% בהתאמה,  בהתאם למגמה ארוכת הטווח. כמו כן, התחזק השקל ב- 2.4% מול מטבעות שותפות הסחר העיקריות של ישראל, כפי שמשוקלל במדד שער החליפין הנומינאלי האפקטיבי והגיע לרמת שיא בשני העשורים האחרונים.

הגדלת היצע הכסף תעזור להילחם בהתחזקות השקל הישראלי אשר ממשיך להתחזק אל מול הדולר דבר אותו בנק ישראל מנסה למנוע זמן רב, עתה המשמעות בכך שהבנק יחזרו לשלם דיבידנדיים ענקיים עקב הרווחים המוצלחים אותם הם חווים השנה, יעזור להחזיר חלק מהכסף בחזרה להיצע ובכך למנוע את התחזקות השקל.הוסף תגובה
  1. 2. כ.א.ל שלחה לי כעת הלוואה 120000 שח

    מאת: אקוש | פורסם ב- 13/12/21 11:16
  1. 1. יש לי רעיון להנק ישראל

    מאת: orenmat | פורסם ב- 13/12/21 11:14

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים