שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

בזק רוכשת70% מחברת CloudEdge מתחום הענן

הרכישה חלק ממהלך אסטרטגי עליו הכרזנו לפני כשבועיים, במסגרתו בכוונתנו להפוך את פעילות שרותי המחשוב והאינטגרציה של בזק בינלאומי לחברה נפרדת שתהפוך למובילה בענף

קבוצת בזק, באמצעות בזק בינלאומי, חתמה אתמול על מזכר הבנות לרכישת 70% ממניות חברת מחשוב הענן CloudEdge מידי בעלת השליטה בה, חברת Softwatch מקבוצת Ewave. יתרת המניות (30%) תיוותר בידי מייסדי החברה.

חברת CloudEdge הוקמה לפני כארבע שנים על ידי ניסים כספי, אריאל מונפו, אביחי חג’ג’ ואושרי דהן, ובשותפות עם קבוצת Ewave. מאז הקמתה הספיקה החברה בתוך תקופה קצרה להפוך לאחד הגופים המשמעותיים והמקצועיים בתחום הענן הציבורי בישראל ושותפה בכירה של מיקרוסופט. החברה מתמחה בפתרונות Azure, Office 365 ו-Cloud Security של מיקרוסופט, לחברות המעוניינות להעביר את פעילותן לענן. בתוך כארבע שנים בלבד החברה צברה בסיס לקוחות משמעותי במגוון מגזרים החל ממשרדי ממשלה, פיננסים, חברות סטארטאפ ועוד. במסגרת ההסכם תמשיך CloudEdge לפעול במתכונת עצמאית על בסיס ההנהלה הקיימת.

קבוצת בזק מקדמת מזה מספר חודשים מהלך של פיצול בזק בינלאומי, והפיכת החטיבה העסקית, המתמחה בשרותי תקשורת ומחשוב לעסקים, לחברת שירותי מחשוב ואינטגרציה. מטרת המהלך, אותה מוביל יו"ר קבוצת בזק גיל שרון, היה להקים חברת שרותי מחשוב מובילה בישראל, שתתמקד בתחומי הצמיחה בענף, כגון פתרונות ענן, אבטחת מידע וסייבר ושירותי דאטה סנטר, לצד פעילויות מסורתיות כגון אינטגרציה של מערכות ושירותי תקשורת. שרון ציין את כוונתו לבצע מספר רכישות ממוקדות של חברות בעלות יכולות ייחודיות.

בעקבות הרכישה מסר שרון, "רכישת  CloudEdgeהינה חלק ממהלך אסטרטגי עליו הכרזנו לפני כשבועיים, במסגרתו בכוונתנו להפוך את פעילות שרותי המחשוב והאינטגרציה של בזק בינלאומי לחברה נפרדת שתהפוך למובילה בענף".היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים