שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות וול סטריט ושווקי העולם

וול סטריט פותחת את השבוע בירידות לפניי החגים

ירידות שערים חדות בפתיחת המסחר בארה"ב מעל 1% בכל המדדים אירופה אדומה עקב חשש מהתפשטות האומיקורן, הנפט צונח ל-68 דולר, מניות החיסונים פייזר ומודרנה בעליות

בורסות ארה"ב צפויות לפתוח את יום שבוע המסחר בירידות שערים חדות של מעל 1% במדדים המובילים. זן האומיקרון מטריף את השווקים, יחד עם הצהרת הבנק המרכזי בשבוע שעבר שכנראה מחלחלת לשווקים ושלל גורמי סיכון שמגיעים לקראת סיום השנה האזרחית.

החוזים נסחרים בירידות שערים חדות ובתנודתיות ערה במהלך הבוקר, הם ממשיכים את המגמה השלילית בבורסה מיום חמישי ושישי האחרונים בהם אבדו המדדים גובה אך עדיין נמצאים במרחק סביר מאוד לשיאים השנתיים. מנכ"ל מודרנה מרגיע את השווקים מוקדם יותר בציוץ על כך שזריקת הבוסטר של החברה מעלה את כמות הנוגדנים ברמה מספקת כנגד זן האומיקרון בתגובה עולות מניות התקשורת במסחר המוקדם.

בורסות אירופה פתחו את השבוע בירידות שהתמתנו משעות הבוקר, הדקס יורד 1.9%, הקאק נחלש ב 1.1%, בריטניה נחלשת 1.2%. באסיה ננעל המסחר בירידות שערים חדות, הניקיי היפני נחלש ב 2.1%, הקוספי הקוריאני ב 1.8% והונג קונג ירדה קרוב ל 2%. חבית נפט מסוג לייט קרוד יורדת 5% לרמה של 67 דולר. מחיר אונקיית זהב נסחר ברמה של 1798 דולר.

מניות בכותרות:

מודרנה (MRNA) עולה 8% במסחר המוקדם לאחר שמנכ"ל החברה צוטט בכך שחיסון הבוסטר של החברה מספקת הגנה מספקת עבור זן האומיקרון. מניותיה של המתחרה פייזר עולות 1.5% ונובווקס (NVAX) עולות מעל 12% במחזור ער.

מניות חברות הקרוזים ירכזו עניין בעקבות העלייה והתפשטות האומיקרון. ספינה של רויאל קריביאן (RCL) עגנה במיאמי עם 48 נוסעים עם קורונה. מניות נרווגיאן קרוז ליינס (NCLH) ו קרניבל (CCL) יורדות בשיעור של 3-4 אחוזים כ"א.

גם חברות התעופה מרכזות עניין במסחר המוקדם בעקבות האומיקרון מניות דלתא (DAL), יוניטד (UAL), סאוות ווסט (LUV), אמריקן איירליינס ועוד יורדותב שיעורים של כ 3% בממוצע.

חברת הקנאביס קאנופי (CGC) יורדת 5% במסחר המוקדם לאחר שפייפר אנד סנדלר מורידים לחברה המלצה מהחזק למשקל חסר.

חברת האנרגיה המתחדשת סאן ראן (RUN) יורדת 8% במסחר המוקדם גם היא לאחר הורדת המלצה מקיי-בנק למשקל סקטור ממשקל יתר.

AT&T (T) מקבלת העלאת המלצה מברקליס מנייטרלי למשקל יתר. תחזית הפס הרחב לחברה טובות יותר לחברות טלקום מאשר לחברות הכבלים, כך על פי ברקליס.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים