שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

מניית מיקרון חזרה לשיא, נראה יציאה קדימה?!

חברת מיקרון נהנית מעליות מחירי השבבים בשנה האחרונה אך בסיכום שנתי התשואה הייתה חלשה מהסקטור אליו היא שייכת, אולי כעת נראה סגירת פערים ויציאה קדימה?

חברת מיקרון טכנולוגיות (סימול – MU) עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של פתרונות אחסון וזיכרונות. מוצרי החברה מוצעים בחבילות ותצורות שונות ומיוצרים לפי דרישת הלקוח. מוצרי החברה מותקנים בטלפונים סלולריים, מצלמות דיגיטליות, תחנות עבודה, מחשבים אישיים ומוצרי תעשייה. החברה נסחרת במדד הנסד"ק 100 ו אס אנד פי 500 לפי שווי שוק של 107.9 מיליארד דולר.

יצרנית השבבים מיקרון עלתה קרוב ל 30% במהלך שנת 2021, תשואה לא רעה שקרובה לתשואת מדד הנאסד"ק 100, אבל רחוקה מהותית מתשואת מדד השבבים SOXX שעלה בכ-48% בסיכום שנתי.

ניתוח טכני

עד כמה שזה ישמע מוזר, שנה מוזרה עברה על מניות החברה עם ירידה עקבית משיא בחודשים פברואר- אפריל ועד לשפל בחודש אוקטובר האחרון סביב 66 דולר למניה.

גרף יומי - מניית MU; מקור: StockCharts.com

בדיעבד, התיקון הטכני האחרון רק הכניס קונים רעבים ונתן הזדמנות כשהמניה נסחרת כעת סביב שיאה חדש ונראה שהיא רגע לפני פריצה קדימה.

אפשר לראות את אזור ההתנגדות סביב 95-97 דולר למניה שהתנגדות ברבעון הראשון של 2021 וכעת המניה מתמודד עם אזור זה. יציאה קדימה מעל רמה זו ויותר מזה שינוי קידומת ברורה מעל 100 דולר מכניסה יעד מכובד סביב 120 דולר למניה. חשוב לציין שהיעד נגזר מהגרף השבועי הארוך ולכן סביר מאוד שלא יגיע במהירות אלא ייקח לו זמן.

גרף שבועי - מניית MU; מקור: StockCharts.com

במידה ונראה נסיגה במחירים כל עוד המניה תסחר מעל רמות של 87-88 דולר בטווח הקצר המצב הטכני ימשיך להיות סביר כשפוטנציאל לשיאים חדשים עדיין יישאר בתוקף.

בהצלחה לסוחרים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים