שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

בז”ן - אינדיקציות לתוצאות הרבעון הרביעי ומבט להמשך

לירן לובילן מנהל מחלקת המחקר של IBI מתנבא לגביי הדוחות הצפוים של בז"ן לאחר שקיימות אינדיקציות בנושאי המרווחים בהם פועלת החברה

לאחר סגירת הרבעון הרביעי של השנה התמונה באשר לסביבת הפעילות והתוצאות לשנת 2021 של בז"ן ברבעון מתבהרת. מרווחי הפולימרים ברבעון הרביעי המשיכו במגמת ההתכווצות, אך עדיין מדובר ברמות גבוהות לעומת הממוצע הרב שנתי. מרווחי הפוליאתילן והפוליפרופילן ירדו לרמות של 1,288 ו-1,110 דולר לטון הגוזרים קצב EBITDA רבעוני של כ-50 מיליון דולר ברבעון הרביעי. כאמור המרווחים החריגים של הרבעון השני המשיכו להתכווץ אם כי בימים הראשונים של הרבעון הראשון נרשמה עלייה קלה במרווח הפוליאתילן. תוצאות כאו"ל לרבעון הרביעי יהוו מבחן ליכולת של החברה לגדר את המרווחים הגבוהים של תחילת השנה. נציין כי לקראת השיפוץ הצפוי במהלך 2022 במתקני כאו"ל חלק מהתוצרת של כאו"ל מיוצרת למלאי לצורך שמירה על המשכיות עסקית מיטבית במהלך תקופת השיפוץ.

מגזר הדלקים לעומת זאת ממשיך להציג התאוששות מרשימה גם ברבעון הרביעי של השנה. נזכיר כי ברבעון השלישי בז"ן נהנתה מתרומה של 0.5$ דולר לחבית במרווח הזיקוק בגין פיצוי מאנרגי’אן ועל אף זאת הציגה מרווח עודף של 3.5$ מעל למרווח הייחוס (בנטרול תרומת הפיצוי). במהלך הרבעון הרביעי של השנה עמד מרווח הייחוס (אזרי בלומברג) על 7.9$ לחבית ומרווחי התזקיקים המשיכו לעלות (בעיקר הדס"ל). אנו מעריכים כי לעלייה במרווח תהיה השפעה מהותית על תוצאות המגזר שצפוי להציג EBITDA מנוטרל רבעוני של 80-90 מיליון דולר.

בסיכום שני המגזרים העיקריים של בז"ן אנו מעריכים כי החברה תציג EBITDA גבוה מ-130 מיליון דולר ברעון הרביעי ותסגור את השנה עם EBITDA של כ-470 מיליון דולר.

 

דיבידנד

לאור ההערכות שלנו לתוצאות של בז"ן לרבעון הרביעי ולשנה כולה, ובהתאם למדיניות הדיבידנד שפורסמה אנו סבורים כי בז"ן תוכל לחלק לחלק דיבידנד בהיקף של 80 מיליון ₪ לשנת 2021 הגוזר תשואת דיבידנד של כ-8% על מחיר המניה הנוכחי.

 

במבט קדימה - התוכנית האסטרטגית מתבהרת מעט

במהלך 2021 ייחסו חלק מביצועי החסר של מניית בז"ן ביחס לתוצאות המצויינות שהוצגו לתוכנית האסטרטגית המעט עמומה שהציגה הנהלת החברה. בתחילת חודש דצמבר של 2021 הציגה החברה פירוט של התוכנית ברמת כאו"ל וסיפקה קצת יותר מספרים שתורמים להפגת חוסר הוודאות ממנה השוק חשש בעת הצגת התוכנית לראשונה.

קשה לומר אם השיפור בביצועי המניה מתחילת דצמבר מיוחס למרווחי הזיקוק שהשתפרו או שמא מדובר בירידה בפרמיית הסיכון שהשוק נותן להשקעות העתידיות אך ברור לנו שעל אף העליות במניה בז"ן רחוקה ממיצוי הפוטנציאל הגלום בסביבה העסקית הנוכחית.הוסף תגובה
  1. 1.

    מאת: eldanrznfld | פורסם ב- 11/01/22 08:34

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים