שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

קנבוטק בגיוס שני מוצלח המצביע על אמון המשקיעים

החברה עוסקת במחקר ופיתוח תרופות מבוססות קנאביס, גייסה בהצלחה כ -5 מיליון ₪ לאחר הגיוס הקודם בו גייסה כ–23 מיליון ש"ח, המצביע על אמון מהמשקיעים הישנים והחדשים

חברת קנבוטק נמצאת בתחום החם ביותר והמדובר ביותר בעולם ההשקעות לאחר משבר הקורונה, החברה אתמול סיימה גיוס שני שהובל ע"י סייבל שוקי הון בראשות שחר סיידון ויעל שניצר אשר שימשו החתמים גם בגיוס הראשוני אשר הכניס את החברה לבורסה המקומית, הגיוס השני הגיע לאחר זינוק במניה אשר משך משקיעים חדשים המצביע על אמון נוסף בחברה.

השימוש בקנאביס למטרות בריאותיות היה טיעון חזק לטובת הלגליזציה מפני שהוא מסייע לחולים הסובלים ממחלות כרוניות, כגון פרקינסון, סרטן, אלצהיימר והפרעות נוירולוגיות רבות ולכן יותר ויותר מדינות מבינות שיש צורך במונעי צמיחה דרמתיים בשביל להתאושש מהנזק הכלכלי של הקורונה וקנאביס הוא מנוע הצמיחה האידיאלי. מעבר למאות משרות ומיליארדים של הכנסות ממיסוי, תעשיית הקנאביס מאפשרת גם חיסכון עצום בעלויות של שיטור וירידה בפשיעה. אין מדינה אחת בעולם שעשתה לגליזציה ולא הרוויחה מזה. קנדה עשתה לגליזציה מלאה ב-2018 ומאז חוותה גל עצום של השקעות וכיום היא הבית לכמה מחברות הקנאביס הגדולות בעולם שייצרו אלפי משרות חדשות והוסיפו מיליארדים לכלכלה הקנדית. אחד מהסיבות לצמיחה המטאורית הזאת היא שקנדה הייתה בין הראשונות בעולם לעשות לגליזציה מלאה וחשוב לזכור שההזדמנות הגדולה שמורה לאלו שיובילו את התחום ולא אלו שיצטרפו אחרונים.

שלל המדינות שאישרו או נמצאים במגמת לגליזציה של קנאביס תרמו לכך שהמכירות מקנאביס צפויות להסתכם ב- 26 מיליארד דולר בשנת 2021. יתר על כן, מחקר שנערך על ידי Cowen and Company  מגלה כי שוק הקנאביס החוקי צפוי לצמוח ב-20-30% בשנה לשווי של 50 מיליארד עד 2026.

נכון לעכשיו כ- 48 מדינות אישרו קנאביס בצורה רפואית כלשהי, וזה בעיקר בגלל שהמדינות מחפשות אחר מקורות הכנסה חדשים על מנת להשלים את החוסרים שיצר הטיפול בקורונה. בנוסף, מדינות רבות רוצות לשחרר את הפקק שנוצר במערכת המשפט והכליאה ולכן בוחנות את תקנות החוק מחדש. ביטול סעיף האי-הפללה הוא צעד אחד בדרך לשם. השלב הבא יהיה לעודד את תעשיית הקנאביס.הוסף תגובה
 1. 5. הכל בעיני המתבונן

  מאת: דובי | פורסם ב- 11/01/22 10:28
 1. 4. אני חושב שהם טועים בגדול

  מאת: חדשות ספונסר | פורסם ב- 11/01/22 09:29
 1. 3. מה שמעניין אלו שעושים אקזיטים

  מאת: benyy | פורסם ב- 11/01/22 09:20
 1. 2. כישלון להנפקת קנבוטק - הציעה 100 א' קיבלה הזמ

  מאת: אקוש | פורסם ב- 11/01/22 09:07
 1. 1. בביזפורטל-כשלון בהנפקה (לל"ת)

  מאת: sab | פורסם ב- 11/01/22 09:03

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים