שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
ניתוח טכני

האם אנו עדים לסיום הסייקל השורי בענף השבבים הלוהט?

ענף השבבים מאבד משיא מעל 20% ונכנס רשמית לשוק דובי, האם שוב יפציעו הקונים או שאחרי מהלך אדיר היפוך המגמה כבר כאן?

סקטור השבבים המצוטט ע"י סימול $SOX מדד השבבים של פילדלפיה ונעקב אחרי סל השבבים הגדול ביותר של חברת iShares תחת הסימול SOXX. הסל עוקב אחרי המדד ובו מניות מענף השבבים שרשומות בשוק האמריקאי, בין המניות הקיימות נמצא את AVGO, AMD, NVDA, INTC, MU, MRVL, TXN ועוד רבות. הסל מנהל נכסים בשווי 8 מיליארד דולר נכון ליום 07.03.2022.

ענף השבבים הפך לסקטור הרותח של וול סטריט בשנתיים האחרונות, מרמות שפל של 175 דולר בסל השבבים SOXX חזינוב מהלך עולה מהחזקים ביותר של כ 220% מקצה לקצה (מיותר לציין שאי אפשר באמת לסחור את זה אבל זהו אינו הדיון).

הסיבות לעליות השערים רבות, מחסור בשבבים שיא בכח הייצור לאחר משבר הקורונה והכי חשוב מחירים ורווחי שיא לתאגידים. שיא הסייקל במדד הגיע בשיאי השוק בתחילת השנה סביב 550 דולר. מאז המדד עשה גל יורד ולמעשה מחק את המהלך של חודש ספטמבר שהיה חד ואלים מעלה ובזווית עליה חדה, בעגה המקצועית של השוק זה המגה ספקולציה – שיאה של המגמה, זווית עליה של קרוב ל 90 מעלות שלרוב תסמן את השפיץ.

כבר בחודש ינואר המדד שובר מבנה עולה עם ירידה מתחת ל 505-500 דולר, שפל אחרון שנשבר, אבל התיקון העולה החזיק מעט והתנודתיות בשווקים שלחה את המדד לנמוכים חדשים ומתחת ל 330/40 דולר. בגדול לא נורא, שכן יש עוד מספר ימים לנעילת הנר השבועי אך יחד עם זאת אין להתעלם מהשיא היורד. וזאת אמירה שלא נראתה במדד בשנתיים האחרונות.

SOXX גרף שבועי

מקור: StockCharts.com

בגרף היומי רואים היטב את אזור התמיכה החזק סביב 430 דולר שנשבר אתמול כמו גם את התיקון העולה לאזור של 500 דולר שיצר את השיא היורד. הנמוכים השנתיים נמציאם סביב 380-90 דולר והמשך מגמה שלילית בהחלט יכולים לקחת את ענף השבבים לשם השאלה היא אם זה יהיה לפני או אחרי הפוגה.

SOXX גרף יומי

מקור: StockCharts.com

בהצלחה לסוחרים.

מובהר ומודגש כי האמור בסקירה זו אינו מהווה תחליף לייעוץ המתחשב בנתונים ובצרכים המיוחדים של כל אדם. בפרסום המידע בסקירה זו אין משום המלצה או חוות דעת בקשר לביצוע כל עסקה או השקעה בניירות ערך, לרבות רכישה ו/או מכירה של ניירות ערך. יודגש כי לגבי כל מידע מכל סוג המופיע בסקירה – על כל אדם לבצע בדיקה ואימות נוספים, תוך התחשבות בנתונים ובצרכים המיוחדים שלו. יצוין כי במידע עלולות ליפול טעויות וכן עשויים לחול לגביו שינויי שוק ו/או שינויים אחרים, וכי אף עלולות להתגלות סטיות משמעותיות בין התחזיות והניתוחים המופיעים למצב בפועל. אשר על כן, קבלת החלטה כלשהי על סמך נתון, דעה, חוות דעת, תחזית או ניתוח המופיע במסגרת הסקירה - הינו על אחריות הקורא בלבד.הוסף תגובה
 1. 5. מסתכלים כל מדד לגופו

  מאת: שילקה | פורסם ב- 08/03/22 17:47
 1. 4. בדיוק כמו שלנאסדק יש אופציה ליפול

  מאת: yuva1 | פורסם ב- 08/03/22 17:41
 1. 3. לא הכוונה לעולמי עד, אלא שחרור אווי

  מאת: שילקה | פורסם ב- 08/03/22 16:04
 1. 2. שום סיכוי. השבבים נופלים עם השווקים

  מאת: yuva1 | פורסם ב- 08/03/22 14:41
 1. 1. אחלה.מחכה למימוש התבנית עם יעד

  מאת: תומס הקטר | פורסם ב- 08/03/22 14:04

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים