שלום אורח התחבר לאתר
פורומים
חדשות שוק ההון

סימנים טכניים לסיכון גובר בענקית הריטייל הישראלית

מניית פוקס הייתה ההפתעה הכי נעימה בתקופת משבר הקורונה, האם אחרי תשואה של מאות אחוזים אולי הגיע הזמן לצאת?

החברה, פוקס - ויזל בע"מ, עוסקת בעצמה ובאמצעות חברות בנות בעיצוב, ייצור, שיווק ומכירה של בגדים ואביזרי אופנה בישראל ובחו"ל. הקבוצה מאגדת בתוכה מספר רשתות, בניהן, ללין, חנויות אופנת הגלישה "בילבונג", מותג האופנה האמריקאי אמריקן איגל, רשת אריה להלבשה תחתונה, חברת הדיסקאונט לבגדי ילדים דה צ’ילדרנס פלייס, חברת האופנה הספרדית מנגו, מותג אופנת הנשים "סאקס" ועוד. מעבר לישראל לחברה נקודות מכירה במזרח אירופה, גרמניה ובדרום אמריקה. מניות החברה נסחרות במדד ת"א 90 לפי שווי שוק של 7.1 מיליארד שקלים.

ממניה רדומה ומגוון רשתות שכולנו מכירים הפכה המניה לטורבו של שוק ההון בשנתיים האחרונות. משיא משבר הקורונה ומכל נקודה מאז גמעה המניה מהלך עולה של מאות אחוזים תוך הצלחה כלכלית מסחררת וניצול הגודל והיכולות לראלי חסר תקדים לחברה מסוגה שאינה קשורה לטכנולוגיה.

בעוד שחברות כמו גאפ, אורבן אווטפיטרס, אברקרובי אנד פיץ, פוט לוק ואמריקן איגל צוללות עשרות אחוזים מהשיאים השנתיים מניית פוקס מחזיקה ברמות ובשווי שיא. נזכיר שאת שתי האחרונות פוקס מייצגת בישראל הדבר מעלה תהיות לגבי העוצמה של המניה למרות התיקון הטכני האחרון.

מנהלי החברה עשו מהלכים חכמים בשנה האחרונה בהם הורידו על הציבור את הסיכון עם הנפקה של ריטיילורס וטרנמינל איקס, האחרונה ממשיכה להפסיד כסף למרות עליה משמעותית בכמות ההזמנות ובמחיר הזמנה ממוצעת. אסוס מקבילה של החברה בבריטניה הודיעה השבוע על נפילה משמעותית ברווחיות עם היציאה מהסגרים ובעיות בשרשראות האספקה, זאת אחת החברות שנהנו משמעותית מצמיחה וגידול בשנה הראשונה של משבר הקורונה אך בשנה האחרונה התרסקה המניה 75%. ריטיילורס לעומתה הביאה גם ערך וגם אופק של צמיחה למשקיעים למרות המימוש האחרון.

מהבחינה הטכנית, המניה נסחרת במבנה טכני עולה ארוך טווח אשר התערער מעט לאחרונה עם המחיקה של המהלך העולה האחרון מ 50,000 נקודות לשיא מעט מעל 65,000 נקודות.

בחודש וחצי האחרונים ואם נדייק מתחילת מרץ, המניה נסחרת מעל תמיכה טכנית סביב 50,000 נקודות ולמי שממש רוצה להיות מדויק ברצועה של 48,700-50,000 נקודות. השבועיים האחרונים הלחץ מתחזק כשהמניה חוזרת לאזור התמיכה ואינה מצליחה להתרומם. להערכתי הסיכונים בשבירה מטה גבוהים ורק חסר הטריגר או המוכר האגרסיבי הראשון שיעשה זאת.

פוקס – גרף יומי

הגרף נוצר באמצעות תוכנת בורסהגרף

שבירה של התמיכה תסמן פסגה במניה ואפשרות לתחילה של תיקון טכני למהלך העולה האדיר האחרון מאזורים של מתחת ל 15,000 נקודות ועד לשיאים. יעד התבנית במקרה זה עומד על אזור של 35,000 אלף נקודות, דבר שנראה מעט מופרך, אבל כבר ראינו שזרם מוכרים חזק מגיע הוא יכול לשטוף מניות חזקות כדוגמת דנאל שסובלת מכך לאחרונה.

בהצלחה לסוחרים.היה הראשון שמגיב

פורומים

שוק ההון הישראלי אמריקאי
ביומד גז ונפט
מעו"ף ניתוח טכני
תעודות סל שווקים עולמיים